Tarbijakaitseamet leidis täna järelevalve käigus, et end reisiettevõtjana tutvustaval Tuuliku Reisid OÜl puudub majandustegevuse registreering reisiettevõtjana tegutsemiseks, samuti pole ettevõttel kohustuslikku tagatist. Nendel põhjustel ei ole firma tarbijate jaoks usaldusväärne.

Seaduse järgi on reisiettevõtja tegevus lubatud vaid juhul, kui firmal on olemas registreering ja kohustuslik tagatis. Viimane on väga oluline komponent tarbijate majandushuvide kaitsel, sest tagatisest makstakse firma maksejõuetuse korral näiteks reisist ilma jäänud inimestele tagasi ettemaksud.

Kuna Tuuliku Reisid OÜ pakkus pakettreise (näiteks Ida-Virumaale, Hiiumaale, Leetu ja Mihhailovskojesse) ilma vajaliku registreeringu ja tagatiseta, alustas tarbijakaitseamet firma suhtes menetlust ja tegi ettekirjutuse seadusevastase tegevuse peatamiseks.

Tarbijakaitseamet tuletab antud juhtumiga seoses inimestele meelde, et enne reisifirma valikut ja reisi ostmist tuleb kindlasti kontrollida, kas ettevõttel on olemas registreering ning tagatis. Mõlemat saab kontrollida majandustegevuse registrist internetiaadressil http://mtr.mkm.ee/.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis