Mercedes-Benz A-Class (Daimler)

Mercedes jagas esimesi üksikasju A-klassi tippversioonist A 45 AMG. Masinat demonstreeritakse juba lähema nädala jooksul. Briti Autocar informatsiooni kohaselt on masina kaheliitrise turbomootori võimsuseks 330 hobujõudu. Varustuse kuulub ka Haldexi nelikvedu.

AMG esindajate sõnul võeti jõuallika väljatöötamisel eeskujuks 340hobujõulise Audi RS3 2,5liitrise reasviiese võimsus. Kuna Mercedesel on töömahtu ja silindreid vähem, siis jäi ka võimsus Audi omale pisut alla, kuid üle 400 Nm-se pöördemomendiga jõuallikas on siiski Mercedese poolt toodetavate omasuguste seas võimekaim.

Transmissioonisüsteemi kuulub seitsmeastmeline robotkast. Dünaamilisi omadusi veel ei avalikustata, kuid väidetavalt peaks esimesed 100 km/h alistuma alla 5,1 sekundiga. Audi vastav näitaja on igatahes 4,6 sekundit.

AMG spetsialstide kinnitusel peaks uus Mercedes kõiki oma konkurente ületama kurvides, kuna rööbe on lai ning vedrustus häälestatakse ümber. Standardis on kolme eelhäälestatud seadega stabilisatsioonisüsteem, kuid soovi korral saab juht need täielikult välja lülitada.

Auto avalik esitlus leiab aset sügisesel Pariisi näitusel. Müügi alguse kuupäeva veel ei avalikustata.

Fotol tavaline A-klassi Mercedes.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Kristjan Väli
Telefon 51993733
kristjan.vali@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis