3
fotot
De Tomaso Deauville ()

Itaalia Livorno linna kohus tunnistas autofirma De Tomaso pankrotis olevaks. Firma varade ja võlgadega hakkab tegelema pankrotihaldur.

De Tomaso on Itaalias üsnagi tuntud mark. Sellenimelisi mudeleid toodeti 1963. kuni 2004. aastani, mil ettevõte pankrotistus. Eelmise aasta Genfi näitusel oli aga bränd taas väljas, kui erinevatel aegadel Lanciat, Telecom Italiat ja Zanussit juhtinud Gianmario Rossignolo poolt omandatud firma taas püünele üritas tõusta. Esimeseks mudeliks pidi saama Pininfarinas disainitud nelikveoline Deauville. Masina seeriatootmine pidi algama käesoleval aastal. 2,8liitrise V6 võimsuseks lubati 300 hobujõudu. Ette nähti ka 500jõulise V8 ilmumine tulevikus.

Paraku sattus ettevõte finantsraskustesse ning ei suutnud mitme kuu vältel isegi töötajatele palku välja maksta. Hiljem müüdi õigused crossoverile ühele Hiina ettevõttele ning De Tomaso enda aktsiate kontrollpakett läks Itaalia firmale Car Luxury Investment, mille taga olid samuti hiinlased. Viimased lubasid töökohad säilitada ja firma käigus hoida, kuid nagu nüüd selgub, see ebaõnnestus.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis