Porsche logo ()

Euroopa Komisjon alustas uurimist Saksamaa valitsuse poolt Porschele eraldatud 43,67 miljoni eurose abi tingimuste osas. Raha nähti ette Leipzigis asuva tehase moderniseerimiseks ning uue pisikese crossoveri Macan tootmise ettevalmistamiseks. Eurokomisjoni ekspertide arvates aga võib olla ebaseadusliku riigipoolse toetusega, mis halvendab vaba konkurentsi. Mäletatavasti sel kevadel pankrotistus just samadel põhjustel Ungari lennufirma Malew.

Komisjoni esindajate sõnul võeti rahaeraldus vaatluse alla tänu Porsche ja selle omanikfirma, Volkswageni kontserni, suure turuosa tõttu. Samuti tahetakse välja selgitada, kas ettevõtted tõepoolest kõnealust raha vajab, sest viimased majandustulemused on mõlemal firmal olnud üle ootuste positiivsed.

Porsche kinnitab, et Saksamaa valitsus soostus ettevõtet finantseerima juba eelmise aasta detsembris. Uurimine ei sega aga mingit moodi Leipzigi tehase laiendamist ega ka Macani tootmise ettevalmistamist. Tööd on juba alanud ning kui raha ei laeku, siis makstakse selle eest lihtsalt ise.

Porsche Macani väljatöötamine läks maksma umbes 522 miljonit eurot. Auto jõuab tootmisse järgmisel aastal.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis