4
fotot
Cadillac Ciel ()

General Motors kiitis heaks Cadillaci plaani suure tagaveolise esindussedaani tootmiseks. Uuest mudelist saab brändi uus lipulaev.

Suur auto ehitatakse uuele platvormile Omega, mille pikkuseks on 5 257 millimeetrit. Mainigem, et senine pikim Cadillac, XTS, on „kõigest 5 131 millimeetrit pikk, 7. seeria BMW, näiteks, aga 5 212. Uue sedaani kujustus luuakse aga kontseptuaalse kabrioleti Ciel (fotodel) motiividel. Viimast esitleti teadupärast läinud aastal Pebble Beachil.

Mootorivalikusse nähakse ette kuue- ja kaheksasilindrilised bensiini neelavad agregaadid. Võimalikuks peetakse ka hübriidi. Käigukastiks kaheksane automaat, kusjuures sahistatakse ka nelikveolise modifikatsiooni osas.

Auto peaks valmima 2015. aastaks, kuid veel enne seda valmib uus ELR, Chevrolet Volti agregaatide põhjal kokkupandav luksuslikum masin. Samuti näeme enne suurt sedaani maasturit Escalade, järgmise põlvkonna CTSi, uuenevat SRXi. 2015. aastal on Cadillacilt oodata suur crossoverit, mis ehitatakse Buick Enclave, Chevrolet Traverse ja GMC Acadia moderniseeritud põhjale.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Merilyn Närep
Telefon 51993733
merilyn.narep@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis