Merikeel on öise eluviisiga põhjakala (Edd Westmacott. / Alamy)

Inglismaal viidi kiirabiga haiglasse kalamees, kel õnnestus veest välja tõmmatud saak alla neelata. Mehe elu päästnud arst tunnistab, et 5. oktoobri hilisõhtul juhtunud lugu on üks jaburamaid asju, mida ta elus näinud on, vahendab BBC.

Bournemouthis kalastanud mees püüdis kinni 14 sentimeetri pikkuse merikeele (Solea solea). See lesta sugulane elutseb rannavetes ja on maiasmokkade seas kõrgelt hinnatud.

Õnnelik kalamees otsustas kohalike kommete järgi käituda. Nimelt annavad Dorseti kalurid esimesena püütud kalale musi. Paraku vingerdas merikeel end mehe sõrmede vahelt välja ja lipsas talle suhu.

Ehmunud mees neelas kala alla ja hakkas lämbuma. Seejärel jäi ta süda seisma. Õnneks hakkasid mehe sõbrad teda kohe elustama ja kiirabiarstil õnnestus kala tangidega kurgust ühes tükis kätte saada.

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
kandiru  /   17:06, 17. okt 2017
on selline kalakene,kes noks sulle senna sisse pugeda võib,lähed salaja ülemiste järve suplema ja ongi tegelane sul sies
?
?  /   10:57, 17. okt 2017
Huvitav, et kala välja tõmbamiseks oli kiiraabiarsti vaja, kalameestel endil peaks ka vajalikud näpitsad varustuses olema ju.

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 51993733
marge.sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis