Kalle Muuli, Anvar Samost (paremal). (2 x Teet Malsroos)

Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik on lubanud luua uue parempoolse erakonna, mis peaks olemasolevatest erakondadest erinema selles, et see on palju korralikum ja eetilisem. Anvar Samost kahtleb, öeldes, et erakonna palge määrab ühiskond tervikuna.

„Kindlasti on tore, et keegi siiralt soovib midagi sellist teha," rääkis Anvar Samost Raadio 2 saates „Olukorrast riigis". Ta nentis samas, et kindlasti määrab partei moraalse palge ära ühiskond tervikuna, selle areng ja seal valitsevad väärtused.

„Ei ole võimalik keeta ühes poti servas teistsugust suppi," sõnas Samost, meenutades üht teist erakonda, kes tuli 10 aastat tagasi ja teatas, et neil saab olema eetika ja moraaliküsimustes kõik teistmoodi. „Aga nüüd me näeme, et võib-olla natuke teistmoodi on olnud, aga mitte palju," ütles Samost. Ta lisas, et erakonna palge määravad need, kes sinna astuvad.

„Põhimõtteliselt jagan Jaan Männiku vaadet, et kui me tahame midagi raputada või uuendada, oleks vaja uue poliitilise jõu tulek," rääkis Kalle Muuli. Tema sõnul on tähtis, kuidas uus partei ka teisi erakondi mõjutab.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis