Tehnika

PROBLEEM: Eesti paljudes koolides on arvutitunnid lootusetult iganenud

Toimetas Sander Silm, 12. oktoober 2013, 10:33

10 KOMMENTAARI

n
Nunuh/ 15. oktoober 2013, 23:04
Ennast kiitmast ma ei väsi.
Nohikute idee iseendast kannab, aga teostuses on lai potentsiaal arenemiseks. Ühes töötoas näidati põhikooli lastele: see on hiir, see on kõvaketas, see on ventilaator, ja see on üks uuemat sorti telefonilaadija ning küsiti, kas te ikka olete Windows'i tahvlit näinud. Teises töötoas prooviti ÜKS Windows 8 masin tööle saada, aga kuna juhtus jonnakas eksemplari olema, siis 20 minutit näidati käivitamist.
Koolide arvutid on enamasti sakste vanad, pärit aasta-paar pärast sajandivahetust. Põhikooliõpilaste arvutikasutusoskus piirdub sisselülitamisoskusega ja FB-sse sisselogimisega. E-kirjale manuse lisamise oskus on heleroosa unistus. Sellest, et kirjavahemärkide järele jäetakse tühik, pole kuuldudki.
n
nimi/ 15. oktoober 2013, 22:59
ega see ka päris normaalne poleks kui arvutitunnid oleks see, mida see ringreis sisaldas - mobiiltelefone ja tahvelarvuteid.
arvuti õpetus olgu ikkagi hariva iseloomuga. sest milleks meile bioloogiagi? iga üks teab mis on puu, eks ole? täpselt sama moodi on ka arvutiga - on vaja näidata ja selgeks teha kuidas arvuti töötab, mis on bitt ja mis on bait - kasvõi selleks, et hiljem oma firma tehnilisele toele oskaks midagigi kasulikku öelda, et probleeme lahendada. ja loomulikult - ei saa unustada elementaarset teksti redigeerimist - et teksti lehe keskele saamiseks pole vaja palju tühikuid sisestada jne jne. ja kõige selle elementaarse õppimiseks ei pea mingit viimase tehnoloogia sõna olema - õppima peabki seda, mis on universaalne, mis jääb ka kümne aasta pärast.
keegi mainis siin pimekirja - selleks on eraldi aine, sest nõuab liialt harjutamist. arvuti õpetus see pole.
t
teine probleem/ 15. oktoober 2013, 16:13
on see, et pole lihtsalt õpikuid. Koju õpikuid ei anta- ei jagu. Kui õpetaja viitsib, siis töölehti paljundatakse ja jagatakse. Ma tahan teada, mis haridustase see selline on:(
a
arvutitunnis võiks lihtsalt/ 15. oktoober 2013, 16:05
l
liina/ 14. oktoober 2013, 13:14
mitte arvutitunnid pole eesti koolides iganenud, vaid hariduskavad. Millegipärast mujal maailmas ei kasutata nii tohutult faktipõhtist õpet, kui meie koolides, pigem ollakse palju loovamad ja vabamad ja laste hakkamasaamine reaalse eluga tunduvad olevat paremad. Olgem ausad, kui palju meiegi mäletame nendest faktikuhilatest, mida omal ajal sai tuubitud? Ja palju oleneb ka õpetajast.
h
hmm/ 14. oktoober 2013, 09:07
Ajaga kaasas käimine eeldab rahalisi vahendeid, mida aga kahjuks pole või ei eraldata. IT on sageli nagu vaeslapse ossa jäetud, koolide IT inimesed on suuresti alamakstud, netos kätte alla 600€ on palk.
t
troll/ 13. oktoober 2013, 09:49
Ma arvan, et õpetada tuleks pimekirja. Kulub kõigile marjaks ära. Täitsa piinlik on, kui mõni "IT juht" kahe näpuga e-kirja kirjutab. Kuna kirjutamine nõnda vaevaline, siis kiri ka piinlikult lühike.
s
sest kõike juhivad/ 12. oktoober 2013, 19:03
kanapimedad kommudest broilerid, kel endi on raskusi tihti arvuti sisse-väljalülitamisega.
v
Vana/ 12. oktoober 2013, 13:08
Oma laste pealt näen, et baasteadmised on puudulikud, algklassides võiks ikkagi peale interneti ohtude ka algtõdesid tutvustada. Tundub, et Eestis puudub korralik programm arvutiõppele koolides, sest lapsed ja noored ei oska tegelikult arvutit kasutada. Arvuti kasutamine ei piirdu sisselülitamise, interneti-keskkondade ja mängude käivitamisega. Paljusid võimalusi isegi ei taibata otsida, sest pole mingit kokkupuudet olnud.
PS. Ka televiisori puhul tean öelda, et inimesed ei oska seda kasutada, kuigi telekal on kasutusjuhend. ;-)
m
mukk/ 12. oktoober 2013, 11:52
Arvutitunnid võiks üldse koolis ära kaotada ja vähendada sellevõrra õpilaste koormust. See on tänapäeva kontekstis sama, kui õpetaks koolis televiisori kasutamist või telefoniga helistamist.