Reis

Viking Line'i laevadega saab suvel ilma ümberistumiseta Tallinnast Stockholmi (7)

Toimetas Kaspar Käänik, 9. jaanuar 2014, 13:43
Gabriella Stockholmi sadamas.  Peter Karlsson/Notice
12. juunist kuni 31. augustini teevad Helsingi-Stockholm liinil seilavad Viking Line'i parvlaevad Gabriella ja Mariella ühe edasi-tagasi lisareisi Helsingi-Tallinna liinil. Eesti reisihuvilistele avaneb võimalus astuda Tallinnas laeva pardale ning jõuda ilma ümberistumiseta Ahvenamaale või Stockholmi.

Tavaliselt seisab hommikul Stockholmist Soome pealinna jõudnud laev terve päeva Helsingi sadamas, et sealt õhtul jälle Rootsi poole suunduda. Selle asemel võtab see sel suvel peale Tallinna soovivad reisijad ja autod ning väljub Helsingist kell 11.00. Saabumine Tallinna on kell 13.40 ning tagasiteele Tallinnast Helsingisse asutakse kell 14.25.

"Oleme juba pikalt tundnud vajadust lisada ressursse Helsingi-Tallinna liinile ja seda eriti suvisel tipphooajal. Väljakuulutatud lahendus on tulemus nii öelda raamist välja mõtlemisele ning minu arvates suurepärane viis saada uut kuluefektiivset kasu meie olemasolevast laevastikust," ütles Viking Line'i kontserni juht Mikael Backman pressiteate vahendusel.

Eestimaalastele, kes soovivad külastada suvist Stockholmi või suunduda elamusterohkele auto- või jalgrattamatkale Ahvenamaa saarestikku, pakub uus laevaühendus mugava võimaluse sõita otse sihtkohta ümberistumiseta. Tallinnast kell 14.25 väljuv Gabriella või Mariella teeb Helsingis lühikese vahepeatuse kell 17.05-18.15, et jõuda Mariehamni sadamasse varahommikul kell 4.25 ning Stockholmi kell 10.00 hommikul. Laev asub Stockholmist tagasiteele õhtul kell 18.00.

Vaheldumisi ülepäiviti liinil sõitva Gabriella ja Mariella reisigraafikute uuendusega on Viking Line'il suvisel ajal pakkuda kolm väljumist päevas Helsingist Tallinna. Asjaolu mõjutab ka marsruuti igapäevaselt teenindava Viking XPRS-i hommikupoolseid väljumisaegu. Selle hommikune väljumine Tallinnast muudetakse suvekuudeks praegusest tund aega varasemaks ehk kella 7ks. Helsingist tagasi Tallinna väljub Viking XPRS kell 10. Õhtuste väljumiste ajad ei muutu.

7 KOMMENTAARI

h
helkal 16. jaanuar 2014, 15:19
ootasin seda pikkisilmi, sest ausalt öelda, Tallinki laeva toidud jätavad soovida, viimasel korral närisin ainult kala.Olen mitu korda sõitnud ja homm...
(loe edasi)
k
kalur 9. jaanuar 2014, 17:01
Üks ennelõunane lisareis Helsingist ja pärastlõunane lisareis Tallinnast laevadega Gabriella või Mariella ei tohiks Tallink Grupi jaoks olla eriline p...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee