Tehnika

Tele2 hakkas vanu telefone ja tahvleid tagasi ostma (2)

Õhtuleht.ee, 18. november 2015, 09:43
Foto: Wikipedia
Sellest nädalast ostab Tele2 esimese mobiilioperaatorina Eestis oma klientide vanad telefonid ja tahvelarvutid tagasi ning suunab need taaskasutusse. Oma seadme tagasiostuhinda saab igaüks kontrollida Tele2 kodulehel.

"Ühel leibkonnal vedeleb lauasahtlis keskmiselt 2-3 vana või kasutuna seisvat seadet, mida reeglina ei viitsita või osata kuhugi müüa," tõdes Tele2 tootedirektor Katrin Aron. "Sellest ajendatuna otsustasime oma klientidele luua mugava võimaluse tuua oma vanad telefonid ja tahvlid meile taaskasutamiseks. Selle asemel, et ise müügikuulutustega tegeleda, tooge telefon lihtsalt Tele2-sse ning saate uue nutiseadme sellevõrra soodsamalt kätte."

Tuues oma vana seadme Tele2 esindusse, kontrollitakse seda kohapeal ning klient saab kohe vastu 3-kuulise tähtajaga sooduskupongi, millega on võimalik osta uus telefon või tahvel vana seadme tagasiostuhinna võrra soodsamalt. Uue nutiseadme ostul saab korraga kasutada mitut sooduskupongi.

Aroni kinnitusel jäävad tagasimakstavad hinnad vahemikku 1–575 eurot. "Üle 400 euro on näiteks võimalik tagasi saada iPhone 6 Plus ja iPhone 6S mudelite eest. Vanade klassikute nagu Nokia 3310, Siemens C65 või Sony Ericsson W810 eest anname vastu sümboolse 1 euro ning hea tunde, et hoiad loodust, sest kõik tagastatud seadmed liiguvad Tele2-st edasi taaskasutusse või järeltöötlusse," lisas Aron.

Rootsis on Tele2 vanade seadmete tagasiostuteenus osutunud väga populaarseks – kuus tuuakse Tele2 Rootsi esindusse tagasi ligi 10 000 telefoni ja tahvelarvutit.

2 KOMMENTAARI

v
Villi 7. detsember 2015, 12:33
...tegemist on "äraarvamismänguga", kus telefoni tagastaja saab küll mõne euro, siis uus omanik aga supleb õnnes odava "mänguasja", et sai "õnnelikuks...
(loe edasi)
i
II 18. november 2015, 15:36
Minu täiesti kasutuseloleva ja töötava androidiga HTC nutitelefoni eest pakutakse 4 eurot. Teise kaasutuseloleva ja töötava Sonimi eest pakutakse 1 euro. Mõttetud kujud.
Kusjuures minu silmis on Sonim palju väärtuslikum kuna sellega võib ükskõik mida teha ja see töötab ikka edasi.