32
fotot
Hängisime lihtsalt lõbu pärast kohalikus vanatehnikakeskuses / taaskasutatavate asjade laos. Hakkasime just oma keldris olevat vannituba renoveerima ja olime mõelnud rajada sinna duši, aga kohe kui mu abikaasa nägi seda vanni, armus ta sellesse ära. Ostsime ära 150 dollari eest (130 eurot). (imgur.com / spince)

"Leidsin vanatehnikakeskusest (salvage yard – koht, kus kaubeldakse kõikvõimaliku katkise kola ja selle osadega, midagi uuskasutuskeskuse laadset USA-s – toim) jalgadega vanni, tõin koju ja tegin korda – kogukuluga 300 dollarit (261 eurot)," jagab teistega oma kogemust imgur.com-i kasutaja Spince. 

Hängisime lihtsalt lõbu pärast kohalikus vanatehnikakeskuses / taaskasutatavate asjade laos. Hakkasime just oma keldris olevat vannituba renoveerima ja olime mõelnud rajada sinna duši, aga kohe kui mu abikaasa nägi seda vanni, armus ta sellesse ära. Ostsime ära 150 dollari eest (130 eurot). (imgur.com / spince)
Tundub, et seda on värvitud palju kordi ja mitmeid kihte ... tavalise majavärviga. Pärast seda, kui olin helistanud mitmetele professionaalsetele vannide taastajatele, kes kõik tahtsid selle töö eest 700-900 dollarit (610-784 eurot), otsustasin töö ise ära teha. Kui kuulsin nende tööprotsessi kirjeldust, siis ei suutnud ma välja mõelda, mida ma ise väga teistmoodi teeksin (keegi neist poleks teinud vanni täielikku emaileerimist, ainult liivaprits, värvieemaldus happega ja viimistlusvärvi pealekandmine). (imgur.com / spince)
Seest ei olnud väga hirmus. Roostejäljed, mustus ja saast, mõned emailikahjustused ja arvukalt jalajälgi eelmistelt ostuhuvilistelt. (imgur.com / spince)
Esimene kiht värvieemaldajat. Ultra-Strip värvieemaldusvahend maksis 50 dollarit (44 eurot). Pool sellest jäi alles, aga see on üks hea vahend. Pasta kantakse pintsliga peale. Õppisin, et see töötab kauem, kui paned selle peale pärgamentpaberi – nii ei kuiva vahend ära. (imgur.com / spince)
Suurem osa läinud! Üks eemaldi pealekandmine võttis maha suurema osa värvist kuni metallini välja. Eemaldi on ka turvalisem kui lihvimine, sest mõni värvikiht võib sisaldada pliid. (imgur.com / spince)
Eeskülg. See külg vajab veel tööd. Arvestades erinevaid värve, pidi neid vannil olema vähemalt viis kihti. (imgur.com / spince)
Teine kiht värvieemaldit. (imgur.com / spince)
Natuke kraapimist. (imgur.com / spince)
Märgistus. Ei saa aru, mida markeering endast kujutab, peale "tehtud USA-s". Kui keegi oskaks öelda mulle tootja või tootmisaja, siis see huvitaks mind väga. (imgur.com / spince)
Puhastatud ja lihvitud. Pärast lõplikku puhastamist vedasime vanni sisse. Puhastatud taldlihvija ja 80-se liivapaberiga (kanna maski!) ja tolmu eemaldamiseks pühitud üle atsetooniga. (imgur.com / spince)
Krunditud! Kasutasin Rustoleumi metalli kruntvärvi. (imgur.com / spince)
Värvitud! Rustomeli emailvärv, kuivab aeglaselt. (imgur.com / spince)
Jalgade puhastamine. (imgur.com / spince)
Jalad olid ka väga kõntsased. Värvieemaldi peale, pärgament üheks ööks ümber ja siis kraapimine metallharjaga. Väljast puhastatud jalg. (imgur.com / spince)
Jalg seest puhastatud. (imgur.com / spince)
Jalg krunditud. (imgur.com / spince)
Külgepandud jalad. (imgur.com / spince)
Viimistletud jalad, hõbedane spreivärv. (imgur.com / spince)
Siseosa. Tegin korraliku puhastuse soola ja majapidamispuhastusvahendiga. Et pinda saaks värvida, tuleb enne kõvasti Ajaxiga hõõruda. (imgur.com / spince)
Lihvimine. Isegi pestud ja puhastatud pind on sodine, niisiis võtsin jälle taldlihvija ja käisin sellega pinnad üle. (imgur.com / spince)
Enne lihvimist. (imgur.com / spince)
Pärast lihvimist. Teeb kenasti puhtaks. (imgur.com / spince)
Viimased ettevalmistused värvimiseks. Puhasta põhjalikult Ajaxiga. Võta žilett ja kraabi kogu vann üle, et saada kätte seebikillud ja vana värvi tükikesed. Pese uuesti. Kuivata lapiga. Pärast seda kanna peale hape (kanna happekindlaid kindaid, respiraatormaski ja kaitseprille ning hoolitse, et ruum oleks hästi ventileeritud). Kasutasin XIM Acid Etch Cream'i. Lase sel viis minutit mõjuda. (imgur.com / spince)
Ettevalmistus pahteldamiseks. Järgmine samm on täkete kinnipahteldamine. Siin on üks vigastus äravooluava lähedal – ilmselt tekkinud aastaid lekkinud kraanist. (imgur.com / spince)
Vigastus emailis. (imgur.com / spince)
Pahtel kantud peale painduva kitinoaga. Võib kanda peale mitme kihina. (imgur.com / spince)
Lihvitud pahtel. See kraam on imeline. 30 minutit peale pealekandmist oli juba lihvimiskuiv. Alustasin lihvimist 80-se liivapaberiga ja jätkasin peenematega. (imgur.com / spince)
Kõik pahteldatud. (imgur.com / spince)
Lõplik lihv ja puhastamine lapiga. Käi kõik pinnad lapiga üle, et värvi alla ei jääks mingit mustust või tolmu. (imgur.com / spince)
Värvitud kõvastuva vanniviimistlemise värviga. Munroe toode "Bathworks Refinishing". Kahekomponentne segatav värv, üsna lihtne peale kanda, kuigi töötada tuleb kiiresti ja metoodiliselt. Mõne kohaga ma pole ise rahul, aga kuna keegi pole neid märganud, siis vist on hästi. Toode tundus hea, aga mul pole aimugi, kuidas see ajale vastu peab – värv kuivas väga läikivaks ja kõvaks. Vaata, et kannad head respiraatorit ja ruum on hästi ventileeritud. (imgur.com / spince)
Valmis. Kõik meie vannitoa jaoks tehtud. Näeb peaaegu tuliuus välja. (imgur.com / spince)

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis