Reis

9 suurepärast põhjust, miks külastada Itaaliat 

Aurinko, 14. juuni 2016, 12:01
 PantherMedia / Scanpix
Itaalia on üks Euroopa pärleid, mida on raske mitte armastada. Aurinko toob välja kümme põhjust, miks tasub külastada seda erilist riiki.

Linnad on imelised. Itaalias on palju linnu, mis on tõeliselt kuulsad – ja nad on väärt kuulsust, sest on tõeliselt ilusad ja ajaloolised. Turisti jaoks on eriti mugav seegi, et paljud olulised linnad (näiteks Firenze, Milano, Pisa, Rooma) asuvad lähestikku.

 PantherMedia / Scanpix

Samal teemal

Kaunid külad ja muinasjutulised järved. Itaalias on nii palju vaadata ka siis, kui lähed linnast välja. Veeda aega kaunites külades koos mõnusate itaallastega või naudi muinasjutulisi vaateid ilusatel saarekestel. 

Millised saared! Itaaliale kuulub Vahemere suurim saar Sitsiilia, kus jätkub vaatamist nädalateks. Kui oled kultuurihuviline, siis mine kindlasti Palermos asuvasse Teatro Massimosse (üks suurimaid ooperiteatreid Euroopas) ooperit vaatama; kui oled ajaloohuviline, siis külasta Agrigento linna, kus näed väärt templeid; kui otsid äärmuslikkust, mine matkama Etna vulkaanile. 

Peale Sitsiilia kuulub Itaaliale ka Sardiinia saar, kus on samuti vaatamist ja nautimist kamaluga. Sardiinia pealinna Alghero suurimaks vaatamisväärsuseks on kitsaste munakivisillutisega tänavate, arvukate väljakute ning gooti kirikutega vanalinn. Õhtuti istutakse pisikestes baarides ja restoranides kohaliku köögi hõrgutisi ja veine maitstes.

Romantika. Itaalia põhjaosas asuvat Veneetsiat peetakse üheks kõige romantilisemaks linnaks maailmas. Tee kingitus oma kallimale ning minge koos Veneetsiasse!

 PantherMedia / Scanpix

Toit. Kui palju oleme kuulnud itaalia toidust! Pole ka ime, sest see on võrratu. Itaalias veedetud puhkuse ajal võtad sa igatahes juurde, kuid asi on seda väärt – pasta ja pitsa on imemaitsvad.

Kõige rohkem maailma kultuuripärandisse kuuluvaid kohti. Itaalias on 49 UNESCO maailma kultuuripärandisse kuuluvat vaatamisväärsust – seda on rohkem kui üheski teises riigis. Nii et vaatamist on küll ja veel.

Lummavad kirikud. Tänu Itaalia asukohale on sellest saanud uuenduslike ideede ja kultuuride ristumispaik. Seetõttu on Itaalias väga palju erilisi kirikuid ning sealjuures kõik neist ei olegi kuulsad. Pole üldse ime, kui näed mõnes väikelinnas maailma kõige ilusamat kirikut ja oled sealjuures ainus seda külastav turist.

 PantherMedia / Scanpix

Euroopa parimad rannad. Itaalias asuvad paljud Euroopa parimatest randadest, kus saad sulpsata helesinisesse merre ning nautida kauneid vaateid rannaliival lebades.

Liikluses on särtsu. Itaallased on kuumaverelised, neile ei meeldi uimerdamine. Seda ka liikluses. Muide, nad ise armastavad liikuda rolleriga, sest see on palju lihtsam.

La Dolce Vita. See on itaaliakeelne väljend, mis tähendab "magus elu" ning väljendab täpselt itaallaste elustiili. Elu peab olema mõnus ja hea. See on kõige tähtsam.

Uuri Aurinko reisipakkumisi Itaaliasse SIIT!

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee