Tehnika

Rahahädas Takata on leidnud endale potentsiaalse ostja 

AutoNet.ee, 27. mai 2016, 12:43
Takata
Autovaruosade, peamiselt turvapatjade tootja Takata on pärast turvapatjade lõhkemisskandaali tõsises hädas. Nad peaksid teoreetiliselt vahetama välja kümneid miljoneid turvapatju, kuid selleks puudub ressurss.

Juba pikemat aega on räägitud ettevõtte hingusele minekust, kuid nüüd tõusis pinnale ettevõte KKR & Co., mis on väidetavalt valmis Takata üles ostma, et tootja seejärel restruktureerida ja uuesti kasumlikult tööle panna. KKR & Co. näol on tegu ettevõttega, mis spetsialiseerub raskustes ettevõtete viimases hädas ülesostmisele. Nad on varasemalt omandanud näiteks Toys R Us'i ja RJB Nabisco.

KKR-i plaani üheks osaks on väidetavalt kokkulepped autotootjatega, nii et viimased oleks valmis kandma osa turvapatjade asendamise kuludest. Kuigi autotootjad oleks sellele loomulikult esialgu vastu, vajavad nad siiski funktsioneerivat Takatat, kes siiamaani väga suurele osale autotootjatest turvavarustust pakub. Alternatiivsete tarnijate leidmine võib lõppkokkuvõttes isegi kallimaks minna, usub KKR.


Volvo XC 70 D4 Summum AWD
28 500 EUR

Volvo XC 70 D5 Summum AWD
24 500 EUR

Opel Combo Van
1 000 EUR

Volvo S60
1 500 EUR

Porsche 911 Carrera 4
20 700 EUR