Tehnika

Volkswagen mõtleb ka teise elektriautode platvormi ehitamisele 

AutoNet.ee, 31. mai 2016, 14:28
Volkswagen PhaetonFoto: Volkswagen
Volkswagen teatas eile, et nad tahavad kümne aasta pärast müüa juba miljon elektriautot aastas. Tegu pole küll Tesla Motorsi tegevjuhi Elon Muski väärilise ideega, kuid võibolla leidubki Volkswageni plaanis natuke rohkem realismi.

Täna teatas Volkswagen ühe mooduse, kuidas miljoni elektriautoni jõuda. Nimelt plaanib Volkswagen ehitada veel ühe elektriautodele mõeldud platvormi aasta alguses CES-il esitletud MEB platvormi kõrvale.

MEB platvorm peaks iseenesest tulema äärmiselt paindlik ning võimaldama muuta pea kõike, alates sõidukite teljevahest kuni laiuse ja istmeasenditeni välja. MEB platvormi saab hakkama nii Polo kui ka keskmise suurusega Passatiga.

Samas on ka elektriautode seas suurus oluliseks muutumas. Elektriautod on sisenemas ka luksusautode turule ning kui tahetakse teha näiteks Phaetoni sarnane elektriauto, oleks selleks uut platvormi vaja.

Seega midagi kindlat veel pole, kuid elektriliste mudelite tuleviku pärast muretsemine kinnitab veelgi Volkswageni pühendumust elektriautodele.


Audi A4 Avant 2,0 TFSI Quattro
22 900 EUR

Lexus IS 250 Cabrio
19 500 EUR

Honda Insight 1.3 Elegance
9 900 EUR

Volkswagen Passat
100 EUR

Renault Master 9 kohta + INVA
16 800 EUR