Tehnika

Porsche: Panamera läbib Nürburgringi sama kiirelt kui Carrera 

AutoNet.ee, 31. mai 2016, 14:58
Panamera Turbo S Porsche Exclusive
Kellele ei meeldiks super- või hüperauto! Margist olenemata on tegu huvitavate ja silmapaistvate masinatega. Kui aga on joon, mis neid kõiki ühendab, siis on see mõningane ebapraktilisus igapäevaasjade ajamisel.

Porsche loodab kiiruse ja seksikuse tuua ka suuremate masinate, eelkõige Panamerani. Just nii, Porsche väidab nimelt ise, et uus Panamera Turbo sedaan suudab Nürburgringi läbida Carrera GT-ga sama kiirelt, ehk siis umbes 7 minuti ja 28 sekundiga.

Autod kannavad küll sama marki, kuid erinevad üksteisest kardinaalselt. Carrera GT näol on tegu eelmise kümnendi algusaastate võidusõidupilliga, mille madal raskuskese, 5,7-liitrine V10 ning 612 hobujõudu ei lasknud omal ajal ja ei lase siiamaani kellelgi pilku kõrvale pöörata.

Panamera Turbo on aga nelja uksega suur ja väärikas luksusauto, kus ka kõige nõudlikum inimene end koduselt tunda saab. Kahe turboga V8, nelikvedu ning Porsche parima käigukast peaksid juttude järgi võimaldama ka Panameral kerge ja väleda Carreraga võistelda. Eks näis.


Audi A4 Avant 2,0 TFSI Quattro
22 900 EUR

Lexus IS 250 Cabrio
19 500 EUR

Honda Insight 1.3 Elegance
9 900 EUR

Volkswagen Passat
100 EUR

Renault Master 9 kohta + INVA
16 800 EUR