Reis

6 põhjust, miks on Küpros väärt paik suvepuhkuseks! 

Aurinko, 16. juuni 2016, 11:53
Foto: PantherMedia / Scanpix
Oled Sa kunagi mõlgutanud mõtteid veeta oma puhkus Küprosel? Ei ole? Aurinko toob välja kuus põhjust, miks tasub reisida sellele kaugele Vahemere saarele.

Keset Vahemerd. Küpros on Vahemere suuruselt kolmas saar (pärast Sitsiiliat ja Sardiiniat) ning tänu asukohale tekib seal mõnus vabaduse tunne. See asub koduses Euroopas, kuid samal ajal nii lähedal Aasiale. Saar on võrdlemisi väike ja seega jõuab mereni õige kiiresti.

Foto: PantherMedia / Scanpix

Imelised rannad. Küprose saar on väga hea valik rannapuhkuseks, sest vesi on sillerdavalt selge ning soe. Tegemist on paradiisiga sukeldumishuviliste jaoks, sest vee all avaneb ahhetama panev maailm.

Aphrodite sünnikoht. Küpros uhkustab sellega, et on armastusejumalanna Aphrodite kodumaa. Legend vestab, et Limassolist 42 kilomeetri kaugusel asuva Petra tou Romiou juures tõusis Aphrodite merevahust pinnale. Muide, usutakse, et kui südaööl meres asuva kivi ümber ujuda, säilitatakse igavene noorus.

Foto: PantherMedia / Scanpix

Värske söök. Tänu merelähedusele on alati toidulaual värske kala. Küprosel on mõnusalt segunenud kreeka ja türgi köök ning tulemus on suurepärane. Muide, Küpros uhkustab sellega, et paljud nende pagaritöökojad on avatud 24 tundi järjest. Värske saiake kell kaks öösel? Pole probleemi!

Foto: PantherMedia / Scanpix

Samal teemal

Eriline pealinn. Küprose pealinn Nikosia on üks maailma erilisemaid – keset linna peatänavat asub riigipiir. Kui Sul tekkis kerge segadus, siis selgituseks: Nikosia on 1974. aasta Türgi invasioonist alates jagatud kaheks mööda nn Rohelist joont, mis on kontrollitud ÜRO poolt. Kindlasti ei tasu sellepärast muretseda, sest tegemist on absoluutselt ohutu kohaga. Põnev on aga kõndida mööda Nikosia kreeka osa peatänavat, täita piiril viisapaber, näidata dokumenti ning minna türgi poolele. Maailm muutub hetkega. Kui kreeka poolel oli tõeline läänemaailm koos luksuslike kauplustega, siis türgi poolel on hoopis mošeed, turud ja üle linna kõlab moslemipalve. Ainulaadne elamus.

Sõbralikud inimesed. Küproslased on niivõrd soojad inimesed, kelle juures tunned end alati hästi.

Vaata Aurinko reisipakkumisi Küprosele SIIT!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee