Stiilispikker

10 meetodit, kuidas hoolitseda kingade eest, et need kestaks igavesti 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. juuni 2016, 11:05
 PantherMedia / Scanpix
Eri tüüpi jalanõud vajavad ka erinevat hooldust. Men'sHealthi kogutud nippide abil võib juhtuda, et su käimad elavad sind ennast üle. 

Ühe kena kingapaari ostmine on vaid algus, ütleb jalatsibrändi The Frye Company loomejuht Michael Petry, kellelt pärinevad mitmed alljärgnevad nõuanded. "Suurim viga, mida mehed teevad, on see, et nad jätavad kingade eest hoolitsemise peale nende kojutoomist unarusse."

1. Viksi nahkkingi tihti

Kohe peale oma uute kingade karbist väljavõtmist tee neile üks hea viksimine. Hea toode selleks on näiteks Saphir Renovateur, mis sisaldab naaritsaõli ja sheavõid. Viksi oma kingi iga kord, kui need jalga paned või siis vähemalt hõõru need üle enne halva ilmaga väljaminekut.

 PantherMedia / Scanpix

2. Kaitse ja harja seemisnahka

Kui investeerid seemisnahast kingadesse, siis töötle neid seemisnahale mõeldud pihustiga, mis kaitseb vee, soola ja pori eest ja ei lase neil kingi kahjustada. Spetsialist soovitab pihustit enne kasutamist testida, kuna on võimalik, et see võib muuta su kingade värvi.

Peaksid kindlasti hankima hea seemisnaha kustutuskivi ja harja.

Esmalt kasuta kivi plekkide eemaldamiseks. Seejärel käi üle harjaga, et taastada seemisnaha pinna algne tekstuur.

 PantherMedia / Scanpix

3. Hoia laupäevased ajalehed alles

Kui avastad end ootamatu paduvihma käest, siis päästa oma kingad püsivatest kahjustustest, kuivatades need kohe koju jõudes ära.

Topi kingad ajalehti täis, et neist niiskus välja imada, ja aseta kingad kuivamise ajaks hästi õhutatud kohta, ütleb spetsialist Kevin Tuohy, A Shine & Co kaasasutaja.

Mida iganes sa ka ei teeks: ära haara fööni ega pane kingi radiaatori juurde. Nii kahjustad nahka, muudad selle murdunuks ja rabedaks.

4. Viska hooldusvahendi käsn minema

Tuohy soovitab mitte kasutada kingade hooldamisel käsna, sest on raske arvata, mis selle sees võib olla. Mõnikord võib su kingaviksipudeli otsas olev käsn sisaldada koostisosi, mis on su kingadele kahjulikud.

Selle asemel hangi hea kingahoolduskomplekt, mis sisaldab head viksi ja naturaalsete harjastega harja.

5. Lisa kummikiht

Enne, kui hakkad kandma oma uusi peokingi, vii need kingsepa juurde ja palu lisada ekstra kummitald. See mitte ainult ei kaitse nahast talda kahjustuste eest, vaid annab ka rohkem pidamist.

Lisaks on kergem ja ka odavam asendada kulunud kummi kui nahka. Mõõduka investeeringuga saad oma heade kingade eluiga märgatavalt pikendada.

 PantherMedia / Scanpix

6. Karesta oma saapaid

Ära hakka oma saapaid vanutama, et anda neile seda karust ja sissekantud välimust. Sama efekti saad ka peale hooldusvahendi kasutamist.

Kasuta nahapalsamit ja neutraalset viksi, aga ära poleeri neid läikima.   

Jälgi taldu. Kas kontsad on ebaühtlased või ühelt poolt viltuseks kantud? Lase kingsepal saapad uuesti tallutada ja sa saad neid kanda veel põrguliku hulga aastaid.

 PantherMedia / Scanpix

7. Lisa vanust, silmapilkselt

Kui sul pole parajasti õiget vahendit – või tahad eksperimenteerida läikiva stiiliga – siis saad kasutada pruunidel kingadel musta viksi. Must viks ei kahjusta su jalatseid kuidagi, see teeb vaid naha veidi tumedamaks ja annab tahumatumat välimust.

8. Võta ürgelemendid omaks

Oma paadikingi ei pea sa tingimata alati viksima. Need on mõeldudki soolases vees ligunemiseks ja pleekimiseks, niisiis lase neil elementidega koos elada.

 PantherMedia / Scanpix

9. Investeeri kvaliteetsesse viksi

Ignoreeri oma soovi kodupoodi ostlema minna. Sa vajad päris kingaviksi, mitte mingit suvalist puhastajat supermarketi riiulilt.

Odav viks võib sulle säästa mõned eurod, aga see ei eemalda kriimustusi, vaid pigem tekitab kihi, mis kuivana näeb kriidine välja.

10. Purjeriidest kingi pese käsitsi

Purjeriidest tenniste puhastamiseks on parim viis teha seda käsitsi korraliku šampooni ja veega – mitte pesta neid pesumasinas. Isegi õrna programmi juures võivad tallad murduda või omandada kantud väljanägemise.

 PantherMedia / Scanpix

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee