Kasulik

7 asja, mille üle muretseb iga 20-ndates mees – aga ei peaks! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 28. juuli 2016, 10:58
Foto: PantherMedia / Scanpix
Men's Health toob välja 20-ndates eluaastates meeste seitse SUURT JA KURBA MURET. Aga vastukaaluks ka lohutust ja selgitust selle kohta, miks on tegu asjadega, mille üle siiski liialt muret tundma ei peaks. Ära higista, võta vabalt!

Meeste peas toimub nii mõndagi. USA Centers for Disease Control and Prevention'i (CDC, haiguste kontrolli ja ennetamise keskus) hiljutise uuringu kohaselt tunneb 17% meestest end regulaarselt närvilise, rahutu ja murelikuna.

Kuigi kõigi ängide taltsutamine on raske – või võimatu –, on liigne muretsemine ebatervislik ja kasutu, ütleb Penn State'i ülikooli psühholoogiaprofessor Michelle Newman.

Muretsemine lööb tema sõnul kehas üles stressihormooni kortisooli tootmise ja teeb sind kõhklevamaks. Kui oled hõivatud sellega, et kardad teha vale otsust või muretsed kõigi tulevikus juhtuda võivate halbade asjade pärast, siis jääd ilma eluliste otsuste tegemisest. 

On aeg higistamine lõpetada. Need seitse levinud muret ei ole stressamist väärt.

1. ELUKAASLASE LEIDMINE NOORENA

Ära põe, kui oled 20-ndate lõpuks ja ikka veel lohistad Tinderis pöialt paremale. Naudi otsinguid ja oma vallalise aastaid, ütleb abieluterapeut Paul Hokemeyer.

"Su valikud kasvavad eksponentsiaalselt 30-ndates ja 40-ndates," märgib terapeut. "Selles vanuses on su karjäär, tunded ja isegi hormoonid ideaalselt kalibreeritud, leidmaks sõpra, kes on pikaajaliseks suhteks sulle parim."

Ja matemaatika on vähemasti USA-s sinu poolt: uuringute kohaselt on seal iga 88 abieluranda mittesõudnud mehe kohta 100 vallalist naist (Eestis on saja mehe kohta 114 naist, mis pole kah paha – toim). 

Foto: PantherMedia / Scanpix

2. NOORELT SUREMINE

Ameerika mehe keskmine eluiga – umbes 76 aastat – pole CDC andmeil iial olnud kõrgem (Eesti mehel 2013. aasta seisuga 72,7 aastat). Aga jätka ikka tervise, spordi ja toitumise teemaliste artiklite lugemist meesteväljaannetest ja neist kõrva taha pandu igapäevases elus rakendamist – nii võid keskmise üle lüüa.

3. PEENISE SUURUS

Ühendkuningriigis tehtud pikaajalise uuringu kohaselt pole 45% meestest oma peenise suurusega rahul. Aga samas kui nii paljud mehed muretsevad, et neil on liiga väike, siis 2015. aastal tõi Cosmopolitani tehtud küsitlus välja, et 89% naistest peenise suurus üldse ei morjenda.

Teine mullune uuring tõi välja, et mehe intiimsemate osade puhul pidasid naised suurust üheks kõige vähem oluliseks faktoriks. Samas öeldi küll, et tähtis on see, kuidas kubemekarvad välja näevad.

Niisiis pühenda rohkem aega karvastiku trimmimisele ja vähem muretsemisele selle üle, kas mõõdud on piisavad. On küll.

4. JUUSTE KAOTAMINE

Hoolimata su hirmust juuste kaotamise üle, ei kahjusta kiilas kuppel su väljavaateid naiste juures. Tegelikult võib see isegi su veetlust tõsta.

Pennsylvania ülikoolis tehtud uuringu kohaselt paistavad raseeritud peaga mehed naiste silmis välja pikemad, tugevamad ja dominantsemad kui juustega mehed. 

Ja kui Wake Foresti ülikooli teadlased palusid naistel hinnata meeste puhul seksikamaks peetud omadusi, siis juuste olemasolu tabelisse ei pääsenud. Kiilas on kaunis, kallike.

Foto: PantherMedia / Scanpix

5. TÖÖKOHA KAOTAMINE

Michigani ülikooli hiljutisest uurimusest selgus, et oma töö kaotamise pärast muretsevad mehed on rohkem depressioonis ja kannatavad rohkem tervisehädade käes kui need mehed, kes on päriselt kinga saanud. 

Kuigi see võib tunduda tõenäoline, et saad lõpparve, ei tee muretsemine sulle head, ütleb uuringu üks autoreid Sarah Burgard.

Kui sa leiad, et vallandamine on reaalne, siis keskendu oma CV uuendamisele ning võta ühendust sõprade ja kontaktidega, rääkimaks võimalikest uutest tööotsadest.

6. SU SISSETULEK

"Rahaga ei saa õnne osta" kõlab naiivselt. Aga kui teadlased on otsinud seoseid sissetuleku ja õnnelikkuse üle, siis on tulemused seda vana ütlust kinnitanud.

Princetoni ülikooli uuringus leiti, et raha võib tuua kaasa heaolu – aga seda kuni 75 000 dollari suuruse aastapalgani (mis peaks vastama doktorikraadiga mehe palgale USA-s ja mis vist Eestis pole väga lohutav – toim). Uuringu autorite teatel ei tee sellest palgast rohkem teenimine mehi enam kuidagi õnnelikumaks.

Mis tegelikult loeb: aeg teha asju, mida sa naudid. Columbia ülikooli uuring tõdes, et vaba aeg on õnnelikkuse parim ennustaja – aga enamik meist ohverdab oma vaba aega selleks, et muretseda palganumbrite üle.

7. VALMISOLEK (VÕI SELLE PUUDUMINE) SAADA ISAKS

Sa ei ole valmis. Ükski mees ei ole. Isegi kõige entusiastlikumad peatsed issid saavad reaalsest isadusest kainestava jalahoobi tagumikku. 

"Pea meeles seda, et ka sinu isa ja ema ei teadnud, mida nad teevad, aga sina kukkusid ju normaalselt välja," ütleb "The New Father'i" ("Uus isa") autor and saidi MrDad.com asutaja Armin Brott.

Foto: PantherMedia / Scanpix

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee