Kasulik

VIDEO | ELLUJÄÄMINE: kuidas pääseda välja uppuvast autost? 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 24. august 2016, 11:17
 PantherMedia / Scanpix
Kas teadsite, et USA-s upub igal aastal umbes 400 inimest, kelle auto on kukkunud vette, küsib Trendzified

Vee alla vajuvasse autosse lõksujäämine on selline olukord, mida enamik meist loodetavasti iialgi kogema ei pea. Aga mis siis, kui sinuga nii juhtub? Mida sa teeksid, et sõidukist põgeneda? Uppuva auto vastu pressiv ja salongi uputav veesurve muudab võimatuks uste ja akende avamise. Ja lisaks käivad paljudel moodsatel autodel sellised avamissüsteemid juba elektriga ja arvuti kaudu – ning võivad veega üle ujutatuna seega silmapilkselt üles öelda.

Tegutsemiseks ja autost pääsemiseks on sul aega veidi alla minuti. Vettekukkunud autost soovitatakse põgeneda enne, kui see vee alla vajub, seega pead tegutsema väga kiiresti. esmalt tuleks kiiresti avada turvavöö ja siis avada aknad – 30-60 sekundi jooksul.

Auto tagaistmel reisijad peavad tõenäoliselt püüdma välja saada eesmistest akendest, kuna tagumised alati ei avane. Kui taga istuvad lapsed, tuleb täiskasvanul nad kiiresti turvaistmest välja saada ja eesmiste akende kaudu välja lükata.

Kui su autoaknaid ei saa käsitsi vändaga alla keerata või kui auto jõuab enne su väljasaamist vee alla vajuda, siis on sul abi ühest odavast abivahendist: autoakna purustamise haamrist. Kui sul sellist vidinat pole, siis püüa purustada aknaid nii, et peksad neid serva pihta, mitte keskkohta. Esiaknast kergemini purunevad küljeaknad, sest need on tehtud karastatud klaasist.

Kuidas uppuvast autost eluga pääseda, vaata allolevast videost.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee