Tehnika

VIDEO | Citroën võtab uue ideeautoga suuna luksuslikematele autodele (1)

AutoNet.ee, 30. august 2016, 14:32
Citroën CXperience conceptFoto: Citroën
Pariisi autonäituseni on veel piisavalt aega, kuid Citroën tegi avasammu uute ideeautode esitlemisel. Prantsuse autotootja avalikustas oma uue ideeauto Citroën CXperience.

Tegemist on pika, laia ja madala universaaliga, mis oma proportsioonidelt toob pigem mõtteisse mõne Cadillaci. Sellest hoolimata on eksimatult tegu ikkagi Citroëniga.

Citroëni eesmärk oli CXperience'i luues ehitada masin, mis võimaldaks neil liikuda kõrgema hinnaklassi suunas. Autol on Citroëni kõige uuem vedrustus ning innovatiivsed istmed, mis peaks pakkuma tõeliselt mugavat sõidukogemust. Hübriidjõuallikas suudab aga esimesed 60 km läbida puhtalt elektri abil, muutes sellega lühikesed linnaotsad ökonoomseks ja vaikseks.

Salongis püüab Citroën tööle saada innovatiivse isikustatud helisüsteemide lahenduse. Idee järgi on iga istekoht varustatud vaid sealistuja jaoks mõeldud kõlaritega ehk teoorias võiks iga reisija kuulata talle meelepärast muusikat. Lisaks võimaldab süsteem mikrofonide abil võimendada inimeste häält, tehes esimeses ja tagumises reas olevate inimeste omavahelise suhtlemise lihtsamaks. Salongi kujunduse on Citroën püüdnud muuta võimalikult meeldivaks ja luua seal rahustava õhkkonna, kus inimesed saaksid stressi maandada. Pole kindel, kas sidrunikollased elemendid seda eesmärki kõige paremini saavutavad, aga efektsed on nad sellegipoolest.

Citroëni enda sõnul tahetakse selle ideeauto põhjal edasi liikuda kallima hinnaklassiga mudelite suunas, võttes eesmärgiks näiteks Volvo V90-ga konkureerimise.


Audi A4 Avant
400 EUR

Honda Civic
4 000 EUR

Toyota Avensis
300 EUR

Honda Civic
300 EUR

Volkswagen Touareg
5 000 EUR