Kasulik

MEHELIKUD OSKUSED: kuidas süüdata lõket vihma käes? (4)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 15. november 2016, 10:33
Foto: VIDA PRESS
Ellujäämisnipina enamik meist seda oskust ei vaja – aga kindlasti on tegu hea võttega, millega inimestele (loe: naistele) näiteks RMK lõkkepaigas või kodusel grillpeol muljet avaldada. Ja mis vihma käes tule süütamisse kui ellujäämisoskusse puutub, siis mine sa tea ... Juhendi on (koos illustratsiooniga) koostanud Art of Manliness

1. Kogu taelamaterjali. Kiiresti kuivavad näiteks männiokkad, teine võimalus on puukoor – peaaegu alati on üks pool kuiv. (Või kanna alati kaasas isiklikku tulesüütamise komplekti).

2. Leia tulehakatist ja küttepuid. Kuiva puidu leidmiseks otsi loodusliku kattega kohta – kaldus kivi, langenud puu või igihalja puu alumised oksad.

3. Veendu, et puit on piisavalt kuiv. Tulehakatise puhul püüa seda painutada, pulgad peaks kergesti murduma. Suuremad oksad lõhesta noaga pooleks, leidmaks seest kuiva puitu.

4. Kui oled puidu kokku korjanud, siis otsi koht lõkke tegemiseks. Hea valik on teha see suure puu alla, teine variant on tõmmata kahe puu vahele present.

5. Tee lõkkele ase, et eraldada tuld märjast maapinnast. Kasuta puukoort või ehita pesa okstest.

6. Ehita lõke. Võta üks kuhi taelamaterjali, siis ehita selle kohale tulealustusest püstkoda ja selle kohale omakorda küttepuust püstkoda.

7. Kasutades oma tormikindlaid tikke (või näiteks pigem Zippo tulemasinat – toim), süüta altpoolt taelamaterjal, puhu ettevaatlikult selle peale ja jälgi oma lõkke süttimist.

8. Aseta tulealustusmaterjal ja küttepuud kuivatamiseks lõkke kõrvale, et neid saaks edaspidi kasutada tule toitmiseks.

Samal teemal

17. november 2016, 19:37
Oskused, mida mehed naiste arvates osata võiksid

4 KOMMENTAARI

s
Soostereotüüp 15. november 2016, 11:11
Miks vaid mehed peavad oskama lõket süüdata, selline oskus ei tohi sõltuda soost, nahavärvist, seksuaalsest orientatsioonist, usulistest- ja poliitilistest tõekspidamistest jms. Lõkkesüütamise oskused igasse kodusse!
a
A-rutu 15. november 2016, 11:01
Männiokkataelast kuulen küll esimest korda!
Loe kõiki (4)