Tehnika

Nutiseadmenäljas soomlased on maailma ühed aktiivseimad mobiilse interneti kasutajad (2)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 29. detsember 2016, 09:57
 VIDA PRESS
Helsingi hommikuses rahvast täis metroos valitseb vaikus, kirjeldab Yahoo! Tech. Kõik on küürus oma nutitelefonide ekraanide kohal, lugedes uudiseid, kontrollides meile või vaadates videosid.

Vaikuse murrab vali "jee!", mudilase rõõmuhüüe. Ema on tema rahustamiseks just ulatanud talle oma nutitelefoni.

Soome oli kord oma Nokiaga maailma juhtiv mobiiltelefonitootja. Täna on riik klass omaette, kui asi puudutab interneti kasutamist nutitelefonides ja nuhvlites.

2016. aasta esimesel poolel kasutasid soomlased kantavatel seadmetel peaaegu kaks korda rohkem mobiilset internetti kui lõunakorealased, kes vastavas võrdluses tulid teiseks. Rootsi telekommunikatsiooniettevõtte Tefficient kõrvutas andmekasutust 32 Euroopa ja Aasia riigis.

Soomlased veedavad oma telefonides nii palju aega, et võimud on mures. Helsingi tervise- ja sotsiaalteenuste amet korraldas hiljuti kampaania, milles öeldakse lapsevanematele, et nood peaks prioriteedid paika panema.

Vastuolulises ja paljusid lapsevanemaid vihastanud videos sööstab must kaaren rannal alla ja viib väikese tüdruku minema, sellal kui tolle ema on keskendunud oma nutitelefonile. Järgneb sõnum: "Hooletus on tänapäeva vägivald."

Nokia pärand ja hea levi

Soomlaste armastust nutiseadmete vastu võib selgitada mitu asjaolu.

Soome endise ärivaldkonna kroonijuveeli Nokia kuldsetest päevadest saati on soomlased olnud altid võtma omaks uut tehnikat. Karmid talved nõuavad head taristut ja Soomes ehitati varakult välja head levi pakkuvad mobiilsidevõrgud.

Soomlasi peetakse vaikseteks ja introvertse olemusega rahvaks, mitmed neist on tunnistanud, et eelistavad olla sõprade ja perekonnaga ühenduses interneti kaudu, selmet helistada.

5,5 miljoni suuruse rahvaarvu juures on Soomes 10,9 miljonit mobiilside lepingut – ligi kaks ühe elaniku kohta. 34-aastane Hannele Houston on ideaalne näide. Tal on nutitelefon ja tahvelarvuti, mõlemal internetiühendus.

"Telefonis loen uudiseid, kasutan kaarte ja reisiplaneerijaid, et leida optimaalset marsruuti. Tahvlis kuulan muusikat, maksan arveid ja otsin retsepte," selgitab ta.

Võtmetegur, mis lubab soomlastel andmesidet ahmida, on aga see, et kiired ühendused on taskukohased. Tefficient on toonud välja, et Soomes maksab mobiilse interneti gigabait 32 võrreldud riigist kõige vähem ja Hollandis on selle hind 14 korda kõrgem.

2 KOMMENTAARI

p
Piirangud ikka on soomes 29. detsember 2016, 18:53
aga kui tahad piiranguteta paketti, siis see maksab miskipärast Soomes vähem kui Eestis, samas pakkujad on eestis need samad EliXa ja SoneXa.
t
trifiid 29. detsember 2016, 17:22
Soomes pole vist ükski operaator kuulnud interneti mahupiirangutest. Soome Telia 4G internet on piiranguteta, analoogne Eesti Telia pakett küll sama hinnaga kuid mingi 10 GB/kuus mahupiiranguga mis kogu Eesti internetikasutuse elumõttetuks muudab.

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee