Eestlased, lätlased ja leedulased on oma auto-eelistuses veidi erinevad, aga üldjoontes siiski sarnased. Jah, muidugi on Eesti autoturg see kõige-kõigem: kõige rohkem uusi autosid müüakse meil, kõige rohkem Toyotasid müüakse meil, kõige suurem hübriidajamitega autode müügikasvu osakaal on meil ... aga vennasrahvad on ka tublid!

2016. aastal oli Toyota Baltimaades kõige populaarsem automark. Hõbedast märki kandvaid sõidukeid müüdi möödunud aastal kokku 8397. 2015. aastaga võrreldes on müük kasvanud ligi veerandi võrra: müüdi 1452 Toyotat rohkem!

Autobrändide seas tervikuna suurendas Jaapani autotootja oma turuosa Eestis, Lätis ja Leedus kõige rohkem: koguni 12,1% kõigist müüdud autodest on Toyotad. Jaapani autotootjat võib vist nimetadagi uueks Balti ketiks: kui varasemalt ühendas meid isamaalisus, siis nüüd ühendab meid sarnane automaitse.

Eestlased on Toyotat ostes absoluutsed eesrindlased: möödunud aastal läks siin müügiks 3659 sõidukit. Selle tulemusega on tegu ülekaalukalt eelistatuima automargiga Eestis, edestades kõiki teisi automarke ning kindlustades juhtpositsiooni seitsmendat aastat järjest.

Koos Toyota hübriidmudelite valiku laienemisega kasvas eelmisel aastal järsult ka hübriidajamiga mudelite müük. 2015. aastal müüs Jaapani autotootja Baltikumis 652 hübriidajamiga autot, 2016. aastal suurenes müük koguni 260% ning kokku müüdi 1684 hübriid-Toyotat!

Oleme jõudnud uude ajastusse, kus viiendik Eesti, Läti ja Leedu ostjatest eelistab Toyotat, millel on bensiini- või diiselmootori asemel peal kaasaegne hübriidajam.

Kõige populaarsemad hübriidmudelid on RAV4 Hybrid, Yaris Hybrid ja Auris Hybrid – ligikaudu 40% nendest mudelitest ostetakse hübriidajamiga. Kolme peamise hübriidmudeli müügist rohkem kui poole moodustab Yaris Hybrid: 51% sellest mudelist ostetakse hübriidsena.

C-segmendis on juhtival kohal Toyota Auris, mida möödunud aastal müüdi 1725 tükki. Aurise mudelitest koguni 36% müüakse hübriidajamiga.

Koos mudelivaliku värskeima tulija C-HRiga, on Toyotal nüüd valikus seitse hübriidmudelit: Yaris, Auris / Auris Touring Sports, RAV4, Prius, Prius Plug-in, Prius+ ja Toyota C-HR.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis