Juba teist korda valis Novatours aasta parimaks turismiajakirjanikuks Õhtulehe ajakirjaniku. 2016. aastal pälvis auhinna Liina Metsküla, kes teeb Õhtulehe reisisaadet "Järgmine peatus". Liina andis möödunud aastal välja ka oma esimese raamatu "Maailma peal ripakil".

"Ma arvasin, et mind aeti kellegagi sassi," kirjeldab Liina lõbusalt esimest reaktsiooni, kui võidust teatavat meili luges. "Nad saatsid eelmise aasta informatsiooni selle kohta ja seal oli teine nimi. Kirja alguses oli aga "Tere, Liina!" Küsisin üle ja selgus, et ikkagi mulle," räägib ta.

"See on väga suur tunnustus, et keegi märkab mu tööd. Ma võin ju olla väga rõõmus oma reisiteemade kajastamisel, aga kui keegi seda ka märkab ja ütleb, et oled seda väga hästi teinud, siis on tõesti hea tunne."

Ent Liina on tänulik ka võimaluse eest teda huvitavaid teemasid kajastada. "Üks asi on see, mida mina olen teinud, aga teine asi on see, et mulle on antud platvorm ja koht, kus seda teha ja minusse on usutud. See oli kõige alus," sõnas ta.

Möödunud aastal Liina sulest ilmunud raamatust, mis põhineb tema oma reisikogemustel, rääkis autor pikemalt siin.

Novatoursi juhtkond lähtus oma seekordsel valikul reisiteemade kajastamise värsketest vaatenurkadest ning põhjalikkusest. Kriteeriumiteks olid reisi-, puhkuse- ja turismindusega seotud teemade valdamine, ettevalmistus ja esitlus. 

Auhinna väljaandjad loodavad, et ajakirjanikud soovivad üha rohkem avardada oma maailmapilti ning võtavad turismiteemade lahkamiseks rohkem aega. Kindlasti tagab edu põhjalikum eeltöö ja adekvaatse tervikpildi loomine. 

Aasta parimat turismiajakirjanikku valis Novatours juba viiendat aastat järjest. Eelmiste aastate parimad turismiajakirjanikud:

2015 – Silvia Pärmann (Delfi ajakirjanik ja fotograaf).
2014 – Irina Kablukova (Postimehe vene toimetuse ja nädalalehe Den za Dnjomi ajakirjanik).
2013 – Juhan Haravee (Õhtulehe ajakirjanik).
2012 – Sirje Niitra (Postimehe ajakirjanik).

Jaga artiklit

7 kommentaari

H
Horros  /   23:39, 24. veebr 2017
Psühhopaat, mitte ajakirjanik.
D
dish  /   01:20, 24. veebr 2017
Miks valiti Liina Metsküla parimaks turismiajakirjanikuks? Küllap sellepärast, et mitte keegi teine ei oska turismist nii hästi rääkida kui Liina Metsküla. Liina Metsküla on kogu eesti ajaloo jooksul olnud üks põhjapanevamaid ja mitmekülgsemaid rändureid. Näiteks käis ta isegi Põhja-Koreas. Hinnang - plakat. See kultuurisaavutus väärib Valgetähe ordenit. Kui mitte I siis II tähte kindlasti.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis