Reis

Õhtulehe ajakirjanik valiti aasta parimaks turismiajakirjanikuks (7)

Gerly Mägi, 22. veebruar 2017, 19:20
 
Juba teist korda valis Novatours aasta parimaks turismiajakirjanikuks Õhtulehe ajakirjaniku. 2016. aastal pälvis auhinna Liina Metsküla, kes teeb Õhtulehe reisisaadet "Järgmine peatus". Liina andis möödunud aastal välja ka oma esimese raamatu "Maailma peal ripakil".

"Ma arvasin, et mind aeti kellegagi sassi," kirjeldab Liina lõbusalt esimest reaktsiooni, kui võidust teatavat meili luges. "Nad saatsid eelmise aasta informatsiooni selle kohta ja seal oli teine nimi. Kirja alguses oli aga "Tere, Liina!" Küsisin üle ja selgus, et ikkagi mulle," räägib ta.

"See on väga suur tunnustus, et keegi märkab mu tööd. Ma võin ju olla väga rõõmus oma reisiteemade kajastamisel, aga kui keegi seda ka märkab ja ütleb, et oled seda väga hästi teinud, siis on tõesti hea tunne."

Samal teemal

Ent Liina on tänulik ka võimaluse eest teda huvitavaid teemasid kajastada. "Üks asi on see, mida mina olen teinud, aga teine asi on see, et mulle on antud platvorm ja koht, kus seda teha ja minusse on usutud. See oli kõige alus," sõnas ta.

Möödunud aastal Liina sulest ilmunud raamatust, mis põhineb tema oma reisikogemustel, rääkis autor pikemalt siin.

Novatoursi juhtkond lähtus oma seekordsel valikul reisiteemade kajastamise värsketest vaatenurkadest ning põhjalikkusest. Kriteeriumiteks olid reisi-, puhkuse- ja turismindusega seotud teemade valdamine, ettevalmistus ja esitlus. 

Auhinna väljaandjad loodavad, et ajakirjanikud soovivad üha rohkem avardada oma maailmapilti ning võtavad turismiteemade lahkamiseks rohkem aega. Kindlasti tagab edu põhjalikum eeltöö ja adekvaatse tervikpildi loomine. 

Aasta parimat turismiajakirjanikku valis Novatours juba viiendat aastat järjest. Eelmiste aastate parimad turismiajakirjanikud:

2015 – Silvia Pärmann (Delfi ajakirjanik ja fotograaf).
2014 – Irina Kablukova (Postimehe vene toimetuse ja nädalalehe Den za Dnjomi ajakirjanik).
2013 – Juhan Haravee (Õhtulehe ajakirjanik).
2012 – Sirje Niitra (Postimehe ajakirjanik).

7 KOMMENTAARI

h
Horros 24. veebruar 2017, 23:39
Psühhopaat, mitte ajakirjanik.
d
dish 24. veebruar 2017, 01:20
Miks valiti Liina Metsküla parimaks turismiajakirjanikuks? Küllap sellepärast, et mitte keegi teine ei oska turismist nii hästi rääkida kui Liina Mets...
(loe edasi)
Loe kõiki (7)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee