(PantherMedia / Scanpix)

Kui on olemas naiselikud veinid, miks mitte ka mehelikud? Veiniekspert soovitab, et suured mehed jooksid suurte kõhutäite kõrvale rikkaliku maitsega punast veini.

Veinide asjatundja Howard W. Hewitt kirjutab ajalehes Journal Review, et veinidest rääkides kasutatakse sageli tema jaoks jaburat terminit – "naiselik vein". Sedasi kirjeldatakse enamasti kergeid, õrna maitse ja väiksema alkoholisisaldusega veine. Eales pole ta kuulnud, et keegi peaks mõnda veini mehelikuks. Tema soovib seda muuta ja rääkida veinist, mis peaks meestele kindlasti meeldima.

Selleks on Hewitt valinud "viinamarjade kuninga", Cabernet Sauvignoni. Cabernet on üks kõige enim levinud viinamarjasort, suure vilja ja tugeva maitsega. Cabernet’d tuleks sobitada punase liha, hautiste ja pastaga. Kuid miski pole võimsam maitsekogemus kui veiseliha ja Cabernet’ kooslus. Tugeva maitsega veinid sobivad kokku tugevate roogadega.

Kuid veini nautimine ei pea piirduma vaid pearoogade ja tohutute lihakäntsakatega. Veini kõrvale sobib ka väiksem amps. Eriti mõnus on Cabernet Sauvignon tumeda šokolaadiga. Tume šokolaad ja tummine punane vein – isegi klassikaline õllemees peab tunnistama, et see on mõnus.

Jaga artiklit

2 kommentaari

H
Horros  /   07:44, 23. veebr 2017
Asi on ikka juba päris hull, kui ka arvamusi veinidest tõlgitakse lollidemaa väljaandest.
.
Nii, et ajupesu täiel rinnal.
K
konsa  /   07:22, 23. veebr 2017
Milline on hea meestevein?
.-.-.-
hea meeste vein on VIIN, koos peale hammustatava heeringaga

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis