Korraliku video tegemine tähendab märksa rohkem kui seda, et lihtsalt suunad kaamera millelegi ja siis vajutad salvestusnuppu, märgib Lifehacker. Fotograaf ja juutuuber Peter McKinnon toob välja viis kõige olulisemat asja (kodu)video tegemisel.

Sea valgus prioriteediks. Olgu see professionaalne kolme punkti valgustus või lihtsalt päike – valgustus on kõige olulisem. Kui eelarve on pisike, siis sobib ka hea aknast paistev valgus – see on pehme ja valgustab su stseene kenasti. Planeeri oma kaamera paiknemist filmimise ajal ette valgust arvestades.

Toimeta muusikat. Saund võib kaadreid totaalselt muuta. Imal muusika sobib imalale videole ja võib rikkuda video, mis pidi olema elav. Muusika loob tooni ja seda saab kasutada kõrghetkede esiletoomiseks – pea seda monteerides meeles.

Õpi oma tarkvara päriselt tundma. Kui tahad oma video üle täielikku kontrolli, siis pead kasutama monteerimisprogrammi täit potentsiaali. Leia veebikursusi, vaata õppevideosid, loe manuaali – tee mida iganes, et õppida seda keelt, mida tahad rääkida.

Lisa kaadritele liikuvust. Ära filmi kõike statiivilt, see on staatiline ja igav. Samas ei pea kaadrid ka hullumeelsed olema. Lähene aeglaselt filmitavale, panoreeri paremale, keerle ümber objekti jne. Liikuv kaamera aitab jutustatavat lugu paremaks muuta.

Mõtle võttepaigad ja kaadrid läbi. Mis on võttes tähtsat ja kust peaksid seda filmima. Kus filmitud stseenid näeksid kõige paremad välja ja kuidas konkreetses kohas filmida. Kas filmid madalalt, et taustal olevad kõrghooned näha jääksid? Kas filmitava taga peaks olema see maaliline päikeseloojang? Planeeri kõik ette.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis