Tehnika

Uus Toyota Prius – pistikhübriid: päikesepaneelide toel otse õnnemaale! 

Toimetas Vidrik Võsoberg, 6. märts 2017, 09:12
 Tootja
Proovisõit Toyota Priuse 2017. aasta pistikhübriidiga on oodatud sündmus kõigile. Tegu on teedrajava mudeliga, mis hübriidmootoriga varustatult 2007. aastal esimesena masstootmisesse jõudis. Väärikas iga juba. Kas paigutume mugavustsooni?

Meenub "tavalise" ehk hübriidajamiga Priuse neljanda põlvkonna esitlus, kus Toyota disainerid tunnistasid, et otsisid ekstreemsust. Vaatasid Lady Gaga loomingut ja panid kolmnurgad autoks kokku.

Tõepoolest, pärast "Poker Face'i" video äravaatamist ei tundugi Priuse disain nii röögatu. Lady Gaga trikoo värv ning kuju on … ja täitsa priuslik. Minu huvi uue mudeli vastu kasvas. Lootust lisas teadmine, et pistikhübriid eristub välimuselt tavahübriidist veelgi rohkem.

Pistik-Priuse olemus on veelgi innovaatilisem: autol on päikesepaneelidest katus! Et Eestis on talvisel ajal päikesega pisut nigelasti, lennutati autoajakirjanikud Barcelonasse, kus taevast kulda on volilt käes ning Toyota pistikhübriidi täielik sõltumatus peaks seega kenasti avalduma.

Kohapeal selgus, et päikesepaneelidega tuleb tegemist küll, lisaks auto katusele ka sootuks teise nurga alt. Nimelt oli Toyota pressiürituse keskmes kohalik aianduskeskus.

Mida vajab üks kaasaegne aianduskeskus taimede kosutamiseks? Kõvasti energiat, et hoida temperatuuri vahemikus 15-26°C, ja pakkuda küllaldaselt valgust. Vajalikku energiat toodetakse päikese abiga, koguni kolmandik ehitise katusest on kaetud päikesepaneelidega.

Ürituse raames läks päikeseenergiat lisaks õitsvatele lilledele tarvis ka värvilistel Priuse pistikhübriididel, mille akusid sealsamas aianduskeskuses usinalt laeti. Nutikas ja ootamatu vaatenurk, tõestus sellest, et käes on 21. sajand.

Väga põhjalik ülevaatelugu sisaldab alapeatükke ELEKTER, HÜBRIID, PISTIKHÜBRIID; PISTIK KÜLGE!; SAAME MOODSAKS!; INNOVATSIOON; PROPELLER PUUDU; AKUD KÄPIKUSSE; SÕIDAME!; LINNAS 1,4 LIITRIT; KESKMINE 3,3 LIITRIT; KOLLEEGIDE KOGEMUS; TARTUSSE 7 EUROGA; SÕIDUMUGAVUS; MAATRIKSTULED; ÜLELIIGNE KRAAM JÄTA KOJU; DISAIN; TOPELTKLAAS; VALGE KOOKON; ARMATUUR; KAARDIPAKK; HUD; TAHA MAHUB 2; JÕUALLIKAD JA VARUSTUS; PISIASJAD; VÕIDAD MIDAGI, KAOTAD KA; PREMIUM; KAKS KAABLIT ja ACCELERISTA KOMM. 17 minuti Priuse-lugu loe Acceleristast

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee