Suhted

INIMKONNA LÕPP LÄHENEB? Spermatosoidide kogus on väiksem kui eales varem (32)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 14. märts 2017, 15:30
Foto: VIDA PRESS
Ja lisaks langeb jätkuvalt ka mehikeste kvaliteet, märgib Men's Health.

MH viitab New York Times'is ilmunud artiklile, kus kirjeldatakse ohtu, millega seisavad silmitsi paljud tänapäeva mehed: seemnerakkude nappus ja kui veel täpsem olla, siis viljaka sperma nappus. NYTis märgitakse, et spermatosoidide kogus on pidevalt kahanenud juba viimased kolmveerand sajandit ja ka need, mis/kes eksisteerivad, kalduvad olema "vormitud". Ehk, nagu artiklis märgitakse: "kalduvad rajalt nagu joodikud või pladistavad hullumeelselt ringiratast".

See on poeetiline viis, kirjeldamaks probleemi, mis võib muuta inimsoo tulevikku. "Arvan, et oleme murdepunktis," on öelnud Taani viljakusteadlane Niels Erik Skakkebaek. "Küsimus on selles, kas me suudame vastu pidada."

Siiski on võimalusi end selle ohu eest kaitsta. Epidemioloog Shanna Swan nimetas võimalike süüdlastena toite ja jooke, mida hoitakse või kuumutatakse plastiku sees. Ka märkis ta, et vältida tuleks termoprintereid, mida kohtame panga- ja järjekorraautomaatides.

Aga NYT teatel oleks probleemiga võitlemiseks lõppude lõpuks vaja rangemaid regulatsioone sisesekretsioonisüsteemi häirivate kemikaalide kasutamisele. Ehk piirata tuleks nende ainete kasutamist, mis esinevad kehahooldustarvetes, puhastustarvetes, purgitoitudes ja isegi joogivees. Vahepeal aga pea sina meeles, et mõned lihtsad viisid oma ujuvate vennikeste tugevana hoidmiseks on tervislik toitumine ja trennitegemine. 

32 KOMMENTAARI

a
arvamus 15. märts 2017, 10:59
Tume rass vahetab pehmod mandunud valged lihtsalt välja ja sigimisega pole neil mingeid probleeme.
s
sibul 15. märts 2017, 10:19
loll jutt ma olen 51 a.ja mul jätkub seda küllaga aint et pole kuhugi ära anda annaks kas või iga päev tasuta kes tahab
Loe kõiki (32)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee