10
fotot

Mõned issid värvivad oma tütre toa tolle heameeleks roosaks. Mõned ehitavad aeda onni või viivad nad jalgrattaga sõitma. Bran Ferran aga tahtis viia oma tütart matkama ning ehitas selle jaoks hiiglasliku ja ülikalli matkaauto, vahendas Maxim.

KiraVan (nimetatud Ferrani tütre järgi) on haagisega reka, mis kaalub 23 tonni ja on ehitatud sellisena, et kolmel reisijal on ükskõik millises maailma paigas turvaline ning mugav – seda temperatuurivahemikus -34 kuni +54.

Reka on ehitatud kõikjalsõitja Mercedes UniMogi veermikule ning sel on 260-hobujõuline kuuesilindriline mootor ja neljarattavedu. Äärmuslikes oludes on võimalik panna tööle ka kuuerattavedu.

644-liitrine kütusepaak võimaldab KiraVanile 3220-kilomeetrist sõiduulatust keskmistes teetingimustes ning toidu-, joogi- ja elamistarvete varudest piisab kolmele inimesele kolmeks nädalaks. Sealjuures on masinal väga moodne veepuhastussüsteem.

Kaks 25-vatist diiselgeneraatorid, kaks suure mahutavusega akupanka ja päikesepaneelid toodavad elektrit, varustamaks KiraVani elektroonikasüsteemide (arvutid, juhtmevabad ühendused jne) armeed. Laserseade näitab kuni 40 km kaugusel asuvaid objekte, infrapuna- ja öise nägemise seadmetest ei ole vist mõtet rääkidagi.

Wenni teatel kulus masina valmimiseks neli aastat ja miljoneid dollareid, aga Ferran kui eduka tehnoloogiafirma Applied Minds juht ning endine Disney uuringu- ja arenguvaldkonna president saab seda endale lubada.

Kuidas see masin seest ja väljast välja näeb, vaata juuresolevast galeriist.

Jaga artiklit

11 kommentaari

U
u  /   23:42, 17. märts 2017
Jajah, mul ostis ka mees pojale puldiga auto. "Pojale".
  /   22:08, 17. märts 2017
10 pilti, neist 3 paari kummikuid :D

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis