Tehnika

Rehvivahetusega ei pea kiirustama – aga venitada pole kah mõtet (30)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 31. märts 2017, 12:10
 Teet Malsroos
Talverehvide kohustuslik kasutusaeg on küll lõppenud, kuid talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib naastrehve kasutada 30. aprillini, teatas maanteeamet.

Maanteeameti liikluseksperdi Villu Vane sõnul eraldi korraldust rehvide vahetuseks keegi ei anna ja rehvide vahetamise otsuse teeb iga juht ise oma igapäevase teekonna põhjal.

Samal teemal

"Ilm on kevadine ja suurem lumi läinud. Rehvivahetusele peaks mõtlema, kuid arvestada tuleb, et ilmaprognooside kohaselt võib mõnel päeval tulla veel nii lund kui ka lörtsi. Seega, kiirustama ei pea, kuid liigselt venitada ei ole mõtet," selgitas Vane.

"Igaüks peab ise otsustama, lähtudes sellest, millistel teedel, kui palju ja millisel kellaajal sõita tuleb," lisas ta. "Kui sõidetakse pikki vahemaid või liigeldakse igapäevaselt mööda väiksemaid teid, siis ei pea veel kiirustama. Need inimesed, kes elavad ja liiguvad linnas või linna lähedal ning ei läbi igapäevaselt pikki vahemaid, võiksid juba rehvivahetusele mõtlema hakata. Siinkohal soovitaks kaaluda, ehk oleks tulevikus lamellrehvide kasutamine otstarbekam."

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe lisas, et rehvivahetus võiks toimuda siis, kui õhutemperatuur on püsivalt plusspoolel. "Soovitan juba praegu üle vaadata suverehvid ning kui nende mustrisügavusest jääb vajaka, tuleb minna uute järele," ütles Tikerpe.

Suverehv hoiab sõidukit kõige paremini teel, kui mustrijääk on vähemalt kaks millimeetrit. "Rehve ostes ei tohiks mõelda raha säästmisele, sest sõidukit ühendavad teega ainult rehvid," rääkis Tikerpe.

Naastrehvide kasutusaeg on reguleeritud majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusega "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuded ja nõuded varustusele". Määruse kohaselt on naastrehve lubatud kasutada kuni 31. märtsini, kuid erandina talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral kuni 30. aprillini.

30 KOMMENTAARI

k
küsimus 2. aprill 2017, 06:30
kas seda artiklitki vaja oli?
t
Taat 31. märts 2017, 17:05
Ega siis rehv ei sõida,sõidab roolikeeraja! Kui sõita ei mõista,ei aita lamell ega naast! Nõuka ajal polnud mingit valikut, mis kätte saadi,see alla pandi.
Loe kõiki (30)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
vidrik.vosoberg@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee