Tehnika

Kolmanda põlvkonna Hyundai i30: kontorirottide linnajooksu vaimne liider (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 10. aprill 2017, 09:02
 Tootja
Kolmanda põlvkonna Hyundai i30 on disainitud Saksamaal, toodetakse seda Tšehhis, ostetakse terves Euroopas. Sellega on enam-vähem kõik oluline öeldud, lugeja võib minna tagasi oma asjatoimetuste juurde ning kui autot vaja, Hyundai esindusse. Viis aastat suhteliselt murevaba ja silmapaistmatut elu garanteeritud.

Vaatamata lakoonilisele sissejuhatusele on Hyundai i30 viieukseline luukpära ja sügise hakul jõudev universaal väike-kesklassis tänavu üks oodatumaid uustulnukaid ning võimalik et "kontorirottide jooksu vaimne liider" nomineeritakse ka erinevatele aasta auto auhindadele, Red Dot on juba võetud.

EESTLASE AUTO? "Esimesed heidetakse, tagumised tapetakse, servapealsed surmatakse, keskmised koju jõuavad" (eeposest "Kalevipoeg"). Eestlase alalhoidlik ja praktiline meel ilmutab end üldise elujärje paranedes järjest rohkem.

Tänavapilt sarnaneb eeskujulikule kontoriruumile: mustas ja hallis kostüümis, väljapeetud ja viksid töötajad igapäevatoimetamas. Kord aastas, kui toimub Rat Race ehk kontorirottide võidukappamine linnakividel, astutakse konts viltu ja lastakse lipsusõlm lõdvemaks. Kõik. Edasi jätkub kõik tavapärases rütmis.

Hyundai i30 sobitub sellesse kujutluspilti kui valatult. Midagi pole puudu, midagi pole üle, midagi halba öelda ei saa; head on öelda palju, aga see on selline ... kiretult öeldud kiitus. Rat Race’i diplom laitmatu kostüümi, moekate prilliraamide, perfektsete töövõtete ja korraliku garantii eest.

Milline on i30 ambitsioon, kuidas tunduvad selle 1,4-liitrine ja üheliitrine turbomootor, millisel teel pakub masin suurimat sõiduelamust ja millisel mitte niiväga ning missuguse mulje jätavad infolustiväli ja ruumikus, loe edasi Acceleristast.

 

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee