Nii mõnigi mees on kevadistel nädalavahetustel kerge dilemma ees. Aeda on kogunenud sületäis õunapuuoksi ja pisut muud aiaprahti. Täpselt nii vähe, et seda autoga jäätmejaama viia pole mõtet – ja nii palju, et prügikasti kah ei viska. Tõsise ja toeka välikamina ehitamiseks napib aega ja raha ning samas ei tahaks oksarisu naabrite elupuuheki lähedal niisama muru peal kah põletama hakata. Maakividest ringike tundub liiga primitiivne ja ebapraktiline.

Kirik keset küla on lihtne telliskividest tulease, mis mõningal määral hoiab tuult väljas ja leeke sees ning mille ehitamine ei nõua erilisi oskusi ega vahendeid.

Ausalt öelda pühendab Zporcelli13 Imguri isetegemisrubriigis veidike liiga palju juttu ja pilte sedavõrd lihtsale asjale, aga üht-teist on tema isetegemisprojektist siiski õppida.

Autor kiitleb, et ta sai tuleaseme ehitatud vaid 130 dollariga. Mis on ligi 122 eurot ehk ühe eesti mehe mitme kuu õlleraha. Meil peaks odavamalt saama – ehk näiteks ohverdab naabrimees paari õlle eest selle kuuri taga vedeleva vanade silikaattelliste virnakese.

Meisterdaja ostis lisaks kividele paar kotti kivitolmu ja killustikku. Olgem ausad: ka liiv ajab asja ära. Aga mõte tulevase tuleaseme kontuur umbes 7,5 cm sügavuselt ja kivide laiusest veidi lauemalt tühjaks kaevata ning millegi peenetekstuurilisega ära täita on kindlasti kuldaväärt: esiteks saab pinna niimoodi kenasti loodi ajada ja kive sirgelt laduda on palju lihtsam.

(Imgur / Zporcelli13)

Igatahes näitas tulemus, et kui majas pole mürgeldavaid lapsi ja lemmikloomi, siis saab täitsa kena, praktilise ja odava tuleaseme tehtud ka ilma mördi ja kelluga mässamata.

Täispikka juhendit saad lugeda ja vaadata SIIT.

undefined (Imgur / Zporcelli13)

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis