Selle välja selgitamiseks, kas sinu koduaia mullas on paras kogus baktereid, ussikesi ja muud kasulikku, on lihtne test. Mata maha üks 100% puuvillane paar aluspükse ja oota kaks kuud, kirjutab Lifehacker.

Kanada mullakaitse nõukogu käis selle mõtte välja hiljutisel üleriigilisel mullakaitse nädalal. Et üleskutsega ühineda, selleks kaeva maha umbes 15 cm sügav auk, aseta oma alukad kenasti sirgelt selle põhja ja kata siis mullaga. Kui jätad vöökummi maast välja ulatuma, siis on sul pärast eksperimendi lõppu lihtsam oma trussikuid üles leida. Ka võid eksperimendikoha märgistada lipukesega.

Kanadalaste mullaühing kutsub jagama tulemuse pilti kahe kuu pärast sotsiaalmeedias ja tähistama seda teemaviitega #SoilYourUndies. Vastavat üleskutset on oma sotsiaalmeedia lehel levitanud ka Eesti Mullateaduse Selts. 

Veidike totakavõitu üleskutse, samas hea projekt, et saada teada, mida su kodune muld endast kujutab ja näiteks lastega toitainete ringlusest rääkida. Kui alukad kahe kuuga ära ei lagune, siis peaksid lisama oma mullale komposti, sõnnikut või väetist.

Jaga artiklit

13 kommentaari

J
ja  /   15:20, 30. apr 2017
suure munamäe sees on peidus kalevipoja trussikud mille pruun triip on nii viljakas,et kui sinna kartulid külvata siis jätkub aastateks tervele eesti rahvale :)
J
Jep  /   16:30, 29. apr 2017
Tead,Vidrik,mata oma soni mulda ja kontrolli sellega oma aju mahtu.Kas Sa kannatad mingite komplekside all, et iga päevaga muutuvad otsitavad jutukesed absurdsemaks?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis