Cinque Terre. Pildil ei ole Bormida. (PantherMedia / Scanpix)

Itaalia põhjaosas Prantsusmaa külje all asuv Bormida linn on tulnud välja suurepärase pakkumisega – kes kolivad nende linna jäädavalt, saavad 2000 euro suuruse preemia.

Linnas elab hetkel alla 400 inimese ja seetõttu on linnapea otsustanud rahaga inimesi sinna meelitada, kirjutab Lonely Planet. Niivõrd suuremeelne pakkumine on aga pälvinud rohkelt tähelepanu nii Itaalias kui ka välismaal. Seetõttu on hetkel asjaga tegelemine lükatud juulisse, seni otsustatakse, kes tõepoolest saavad linna kolimise eest raha.

Linnapea ise tunnistas, et piirkonnas on töö leidmisega probleeme, mistõttu sobib pakkumine pensionäridele (kes saavad lubada välismaal elamist) või siis digiränduritele.

Bormida linn asub pooletunnise sõidu kaugusel Genovast ja sealt on veel umbes poolteist tundi kuulsasse Cinque Terresse.

Jaga artiklit

7 kommentaari

K
kui saaksin itaallase pensioni  /   16:33, 20. mai 2017
koliksin juba täna. Pole probleemi.
J
Jama  /   00:04, 19. mai 2017
Hiinlaste kohta see küll nüüd ei kehti, et nad vajavad palju ruumi. Vastupidi, nad on kogu aeg külg külje kõrval ja harjunud nii. Olen ise Hiinas töötanud ja eestlasena tahtsin alati rohkem peraonaalset ruumi kui nemad. Nt pargipingil istudeski polnud neil mingit probleemi mu küljega lähikontaktis olla.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis