56% inimestest on kokku puutunud mingil kujul kontoriromansiga, kirjutab AskMen. Ega armastus küsi. Aga töökaaslasega sebimine võib olla kaunis riskantne – kasvõi seepärast, et kui teil suhe untsu läheb läheb, siis on üsna raske oma eksi vältida. Mida peaks arvestama ning mida ei tohiks teha, kui astud romantilisse suhtesse oma kolleegiga?

Ole kindel, et asi on seda väärt

Oluline on mitte unustada, et sulle kontorist tuttav inimene on hoopis teistsugune, kui asi ei puuduta teie ametialaseid suhteid. Enne suhte loomist veendu, et temake või tema on riski väärt – ja et teil võib midagi tõsisemat tekkida. Sest sellise suhte puhul on oht, et töökohal tekib probleeme või vähemasti piinlikkust.

Ära lase kolleegidega sebimisel oma mainele mõjuda

Sa ei taha, et sind teataks tööl pigem su kõrvalmängude kui töötulemuste järgi. Rääkimata sellest, et kui sul on vastav maine, siis võid ka enda meelest süütute žestide eest saada seksuaalse ahistamise süüdistuse. Kui su töökohas on tõesti inimene, kes sind huvitab, siis lase käia. Aga ära võta kontorit kui kohta, kust korjata paati kenakesi vallalisi inimesi.

Uuri sisekorraeeskirju

Kui sul on unistuste töökoht ja suhe kolleegiga on rangelt eeskirjadevastane, siis mõtle enne töökaaslasega sebima hakkamist mitu korda järele. Võimalusi on ka väljaspool kontorit. Kui te aga tõesti ei suuda teineteisest eemal olla, siis pöördu ülemuse poole ja uuri, kas teile saaks kuidagi erandi teha.

Ära töö juures amele

Isegi, kui eeskirjades pole töökaaslasega suhte loomise kohta midagi öeldud, ei tähenda see, et su ülemus sind kolleegiga amelemiselt tabades kurjaks ei saaks. Muidugi on väga kuum harjakapis suudelda või üks kähkukas teha, aga ülemused ei tohiks mingil juhul peale sattuda. Kui neid ka läheduses pole, ära unusta valvekaameraid.

Rääkige halvimast võimalikust stsenaariumist

Lahkuminekud on alati mingil määral inetud ja kahekordselt, kui pead oma eksi iga päev töö juures nägema. Enne kui teil asi tõsiseks läheb, arutage kõik võimalikud tagajärjed läbi – mis juhtub siis, kui teil midagi välja ei tule? Siis võib igapäevane kohtumine olla piinlik ja töökeskkond äärmiselt ebamugav.

Ära sebi oma ülemusega (ega alluvaga)

Ära sebi firma direktori ega tegevjuhiga. Ära sebi kellegagi, kes on sinust ametiredelil ülevalpool ja võib ühel päeval otsustada su palgaküsimuste üle – või seda, et sul tuleb minna töötukassasse. Ja vastupidi.

Tee suhe avalikuks

Ideaalis võiks su töökaaslased ja ülemused tunda sinu üle heameelt, kui sa oled pühendunud, terves ja õnnelikus suhtes. Kui ülemust on teavitatud, siis pole põhjust hoida ka teiste kolleegide eest seda su elus toimunud arengut saladuses. Nii mõnigi õnnelik abielu on saanud alguse kontoriromansikesest. Kui miski on hästi, siis pole vaja seda varjata.

Ära paku sebitavale erikohtlemist

Esiteks on see vale ja teiseks: kui teie suhe on avalik, siis saavad kolleegid maruvihaseks, kui sa tööalaselt teed oma partnerile mingeid teeneid. Kohtle teda nagu iga teistki kolleegi – erikohtlemist paku talle peale tööd kodus. 

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
aga meie kollektiivis  /   19:57, 16. mai 2017
olemas eraldi ruum igasugusteks .... ja saab ka lukku keerata kuid ühele paarile pole lubatud üle poole tunni sest ka teised tahavad ... siiani pole ükski abielu teine pool teada saanud ...

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis