Meie peame neid asju täiesti tavaliseks ja sageli ei märkagi, et teeme midagi valesti. Aga naine tõmbab üha rohkem nina vingu ... Mõne asja peale ei oska tullagi. Mida mees naisega suhtes olles väga sageli valesti teeb, vahendab AskMen.

1. Sa ei tee "kodutööd"

Me õpime aastaid äri, ajalugu ja kõikvõimalikke teadusi, aga mis puutub suhetesse naistega, siis oleme sageli abitud. Me ei pühenda aega sellele, et vaadelda, rääkida ja vastassugu tundma õppida. Mida rohkem sa panustad sellesse, et naisi – ja eriti seda olulisimat – tundma õppida, seda rohkem saad ühele lainele tema tunnete, meeldimiste ja mittemeeldimistega. Nii lood sujuvamat ja õnnelikumat suhet. Sa ei pea olema mõtetelugeja, lihtsalt pinguta natuke.

2. Pead müügikõnesid

Ehk siis kulutad liiga palju aega iseendast rääkimisele, selmet temakest tundma õppida. Sebimine ei ole müügikõne pidamine, kus sa pead teisel pool lauda olevat inimest veenma, et sina oled parim valik. Suhe on vastastikune teineteise tundmaõppimine ja selle väljaselgitamine, kas te võiks klappida. Sul on kaks kõrva ja üks suu kindlal põhjusel: kuula kaks korda nii palju kui räägid.

3. Meest pole kohal

Mehed on sageli nii pühendunud oma karjäärile, ärile, sõpradele ja hobidele, et leiavad vaevu aega oma tüdruksõbraga koosolemiseks. Muidugi tuleb edu saavutamiseks tööle keskenduda, aga suhtele ka. Naine su elus tahab, et teda väärtustataks ja jumaldataks. Ta vajab, et sa oleks temaga koos viibides ka emotsionaalselt kohal.

4. Unustad alustalad

Iga suhte alustaladeks on sõprus ja usaldus. Kui majal pole korralikku vundamenti, võib see väljast normaalne välja näha, aga seest pudeneb krohvi. Naine peab teadma, et ta saab sinule loota ja sa oled olemas, sa oled ehe. Sul võib olla sõprus ilma suhteta, aga sa ei saa suhet ilma sõpruseta.

5. Oled ebajärjekindel

Naised küsivad sageli: miks on mehed kord nii kuumad ja siis nii külmad? Mees võib ühel päeval rääkida pühendumise olulisusest ja siis järgmisel päeval täielikult kaduda. Sotsiaalmeedias võime astuda kiiresti vestlusest välja, alustada uut ja eelmise kergesti unustada. Mis silmist, see meelest – see kaasneb pideva info üleküllusega. Aga üks pole ka tehnikaajastul muutunud: sa räägid päris inimestega, kel on ehtsad tunded. Kui sa oled naisest huvitatud, siis ütle talle seda. Kui ei, siis ütle ka. Peaasi on järjekindlus. 

6. Teed valesid komplimente

Enamik mehi teeb komplimente naise välimuse kohta, aga sealjuures ei näe piisavalt vaeva, õppimaks tundma naise iseloomu. Naine vajab enamat kui kinnitust, et ta tagumik näeb nendes jooksupükstes hea välja.

7. Tormad endast (ja sündmustest) ette

Jah, ka mehed võivad olla kleepuvad. Kui kohtud naisega, kes sind veetleb, siis võib erutus tõusta nii suureks ja ülevoolavaks, et paistab välja rohkem kui tahaks. Nii mõnigi naine tõmbab selle peale kohe pidurit. Astu samm tagasi, hinga sügavalt sisse, ütle, et sul oli tore ja hoia tagasi põletavat soovi talle iga viie minuti järel SMS-ida. See on sulle abiks ja aitab vältida haigetsaamist.

8. Kahtled endas

Et olla õnnelik koos kellegi teisega, pead olema kõigepealt õnnelik ka omaette ja iseenda üle. Kõige tähtsam suhe on sul iseendaga. Kui see pole korras, siis ei saa seda olema ka ükski teine. Kui sa ei tea, kes sa tahad olla või kelleks saada, siis oota suhte loomisega, kuni suhe iseendaga on küpsem. Eneses kahtlemisest saab naine kohe aru.

9. Sa ei võta suhet kui täiskohaga ettevõtmist

Tervet suhet ei teki, kui üks pool sellele vaid poole kohaga pühendub. Naine pole mitte lihtsalt üks valikuist või viis aega veeta ja ta ei tohiks end ka vastavalt tunda. Kui oled temaga, siis ole temaga. Kui sa pole temaga, siis anna talle teada, et mõtled talle. Suhe on meeskond ja tiim laguneb koost, kui üks selle liikmetest vaeva ei näe. Naine peaks teadma, et sa oled temaga nii heas kui halvas.

10. Sa ei märka märke

Mees peaks pingutama ka selle nimel, et tajuda, kuidas naine end tunneb või mida tahab ta sulle öelda mitteverbaalselt. Kui õpid oma teisepoole signaale tõlgendama, siis on teil eeldused sügavaks emotsionaalseks sidemeks ning terveks suhteks. 

Sa ei pea olema selgeltnägija. Aga see väärib küünlaid, kui sa püüad teda kuulata ja pöörad tähelepanu märkidele, mida ta väljendab siis, kui parasjagu otseselt ei räägi.

Jaga artiklit

3 kommentaari

P
Priit  /   08:25, 18. mai 2017
"Meest pole kohal" No vaadake elu pole nagu filmides on, kus mees ei tule oma poja sünnipäevale jne jne tänu tööle, filmi lõpus lööb tööle käega ja veedab pojaga jne rohkem aega, raha tuleb aga õhust. Päris elus nii need asjad ei käi, kui tahad normaalselt elada, peab paraku tööd rügama, midagi pole teha. Siis siin tähelepanekust, liigset ka naised ei salli, see nagu eriti just ringitõmbajatele (meestele ja naistele) kaasasündinud refleks, et oi ta paneb kõike tähele, jumal kui raske on nüüd teda petta jne.
E
Endel Tendel  /   12:41, 17. mai 2017
Munade sügamisest mitte sõnagi.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis