Kaup24 | Sisuturundus

Pardakaamerad – distsiplineerivad juhte ning jäädvustavad ootamatuid olukordi (7)

Kaup24, 17. mai 2017, 13:10
 PantherMedia / Scanpix
Pärast ehmatavat õnnetust, rasket avariid või kurioosset olukorda on hea, kui see sai salvestatud pardakaamerale. Seade distsiplineerib juhte ning võimaldab salvestada olukordi, et salvestuste põhjal pärast võimalikku süüdlast selgitada või kaamerale jäänud naljakaid seiku sotsiaalmeedias sõprade ja tuttavatega jagada. Pardakaamerad on muutunud väga populaarseteks kõikide autojuhtide seas. Turule jõuab üha kvaliteetsemaid täiendatud mudeleid, mida ikka ja jälle arendatakse. Milliseid kriteeriume tuleks pardakaamera valimisel silmas pidada ja millise hinna ja kvaliteedi suhtega kaamera valida?

Salvestamise resolutsioon

Salvestamise kvaliteet on ilmselt kõige olulisem kriteerium, millele juhid ka ise suurt tähelepanu pööravad. Lõppude lõpuks võiks salvestiselt olla näha autode numbrimärgid. Lisaks ei tasuks tähelepanuta jätta ka teist tähtsat omadust – G-sensorit ehk kiirendusandurit, mis tõstab pärast järsku kiirusemuutumist salvestatud video eraldi kausta, kus seda üle ei kirjutata.

Vaatenurk

Mida laiem vaatenurk, seda rohkem infot kaamerapildile jääb. Üldjuhul piisab 120-140 kraadist, mis tuvastab ka vastassuunast tuleva auto numbrimärgi. Mida laiem vaatenurk ja kõrgem resolutsioon, seda paremad ja selgemad kaadrid lindile jäävad.

Pardakaamera mälukaart

Sageli on pardakaameratel sisemälu, ent see on väga väike või suisa olematu. Seetõttu tasub endale soetada mälukaart. Soovitatav on valida maksimaalse mahutavusega kaart – see kaitseb meid ebameeldivate olukordade eest, mil video lõpeb mälu täitumise tõttu kõige põnevama või olulisema koha peal.

Salvestamise režiim

Kaamerad toetavad tavaliselt MPEG4 ja H.264 formaate. H.264 nõuab vähem suutlikkust ja tagab kõrgema kvaliteedi ja heleduse. MPEG4 formaat on keskpärasem, kuid see-eest tunduvalt soodsama hinnaga.

Paigaldamine

Pardakaameraid on võimalik paigaldada kahel viisil – vaakumkinnitusega ja spetsiaalse teibiga. Kinnitades kaamera vaakumkinnitusega, on seda hiljem lihtne ümber paigutada, kleepkinnituse puhul see nii lihtne ei ole. Spetsiaalne kleeplint on seevastu vastupidavam, kuid selle asukoha muutmine on sellevõrra keerulisem.

Laadimine

Mõni pardakaamera on võimalik ühendada sigaretisüütajasse, teiseks võimaluseks on soetada sisseehitatud patareiga mudel. Viimane lahendus on enam soovitatav, kuna sigaretisüütaja toimib vaid juhul, kui auto töötab, mistõttu võib seisval autol pardakaamera aku äkitselt tühjeneda.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
aare.kartau@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee