Rjmiller416 küsib Redditi lõimes "Selgita, nagu oleksin viieaastane": kuidas on see võimalik, et mõnikord jääme autot juhtides unistama ja ei mäleta pärast midagi, aga sealjuures suudame ikkagi normaalselt roolida? Ehk: sa istud autosse ja hakkas sõitma, aga vahepeal lähevad mõtted uitama ja kohale jõudes pole sul sõitmise kohta mälestusi? Mis värk on?

"Aju asub unelema selliste kindlate ülesannete juures, mida on korduvalt tehtud," selgitab Dfoley323. "Sisuliselt püüab see muuta minimaalseks tajude ülestimuleerimist. Sel põhjusel suudad sa meenutada sündmust (isver, üks auto ignoreeris just stoppmärki ja oleks peaaegu mulle sisse sõitnud), aga sulle ei pruugi meelde jääda auto mark või mudel, kui sa pole just treeninud end neid detaile meelde jätma sundima. 

Kui keegi on palju autoga sõitnud, siis põhineb enamik tehtavast tööst motoorsetel funktsioonidel: tee uurimine; rooli liigutamine vasakule ja paremale, et joonte vahel püsida; eessõitva auto kiiruse järgimine."

Fattestjay arvates sellisele autojuhile vaid tundub, et ta oli poolärkvel. Nimelt ei eelda joonte vahel püsimine aju jaoks kes teab mis teadlikkust ja pingutamist. Nii lähebki aju uitama teemadele, mis on tema jaoks põnevamad ja pingetpakkuvamad – näiteks asub unistama päevast, mil sa oled nii rikas, et saad palgata endale isikliku autojuhi.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis