FHM märgib, et esiteks on toidupoes käimine tüütu ja teiseks juhtub väga sageli nii, et sa ostad külmikusse toitu vaid selleks, et see ühel päeval minema visata. Lihtsalt pole jõudnud ära tarvitada ja "parim enne" või "kõlblik kuni" on möödunud. Aga mõne toiduaine puhul ei ole see kuupäeva tingimata nii raudkindel reegel. Ning mõned asjad lihtsalt on loomu poolest kauasäilivad. Aga muidugi tuleb säilitada terve talupojamõistus: kui ikka lehkab, siis ei maksa süüa. Või siis tuleb varuda korralikum kogus vetsupaberit ja vaba aega.

Juust

Kõva juust, näiteks cheddar on söödav kuni kümme kuud. Pehmemad, näiteks brie ja camembert kuni 10 päeva.

Hommikusöögihelbed

Kui need seisavad heas kuivas kohas, siis kõlbavad kenasti süüa mitmeid ja mitmeid kuid peale säilituskuupäeva lõppemist.

Leib

Pole saladus, et tänapäevastes leibades on omajagu säilitusaineid ja nendega ei juhtu seistes suurt midagi. Eriti, kui need on külmiku põhjas oma suletud kilekotikeses. Enne söömist veendu aga, et leival pole hallitust või see ei lehka imelikult.

Jogurt

Kui tegu on puhta jogurti või puuviljajogurtiga, siis kannatab seda süüa ka kaks nädalat peale aegumistähtaja möödumist. Kui aga jogurt sisaldab mune, siis saada see kohe prügikasti.

Šokolaad

Kestab kuni kaks aastat. Aga maitseomadused muutuvad aja jooksul ja sestap tasub vana šoksi pigem kasutada küpsetamisel.

Pasta

Kui sul on tihedas pakendis hoitud makaronid, siis võid neid rahus süüa ka aasta pärast ostmist.

Kartulikrõpsud

Ostsid märtsis paki krõpse ja avastad need nüüd kapinurgast? Pakk lahti ja sööma: ei ole nendega juhtunud miskit.

Pakitud puu- ja juurviljad

Närbunud salat või täpikestega banaanid – kasuta tervet talupojamõistust. Kuni pole mädanenud või roiskunud, kõlbab süüa.

Maitseained

Kui näiteks ketšup on avamata, siis võid selle lahti teha ja kasutada ka kuni kolm kuud peale tähtaja möödumist.

Külmutatud toiduained

Kaks kuud tähtaja ületanud külmutatud toidud ei riku su kõhtu.

Jaga artiklit

9 kommentaari

V
võib osta mida iganes alendusest, kus viimane tänane kuupäev  /   13:14, 20. mai 2017
olgu siis salat, mingi vorst või mida iganes. Seisab ja söödav vähemalt kaks nädalat pärast seda kuupäeva. Kas just ka kasulik kõhule, aga söödav igatahes. Aga need ained on sees ka siis kui on parim enne/kõlblik kuni või siis selle ületanud. Kui raha pole, siis sööd, mis saad.
Aga, et seda kõike lastele sööta?
Kõik on säilitusained täis, isegi kartulid, salatid jm. roheline, mida veganid kiidavad. Need rohelised jm. juurviljad on kõik nitriteid täis.
Poolik õun seisab laual kaks nädala ja pole mingit märki, et muutuks pruuniks jne. jne.
Aga ema teeb lapsele selgeks, et see on tohutult kasulik....
A
arvamus  /   10:55, 20. mai 2017
Pealtnägija näitas kunagi hamburgereid mis seisid 5 aastat ja kõlbasid süüa, need "2 kuud" üle tähtajad ikka väga lapsikud. Nuudlid kõlbavad kindlasti ka 10 aasta pärast süüa ja lihakonserv võib 50 aastat seista.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis