Kevadtormi lõpulahing Tapa polügoonil. (VIDA PRESS / Xinhua)

Sõjaväelaste kinnitusel seisab meie lame Maa kolmel vaalal. Need on distsipliin, distsipliin ja – oh seda üllatust – distsipliin. Distsipliiniga käib kaasas ka väline kord – ükski soldat ei saa linnaloale, kui tal on jäänud voodi ideaalsesse korda sättimata, tema saapad ei sära kui peegel või kui ta on vahikorra ajal tukastama jäänud. Nii mõndagi laiguliste meeste nippi saab edukalt rakendada ka tsiviilelus, vahendab Lifehacker.  

Kuidas pluusi õigesti püksi panna?

Triiksärgil on rumal omadus puusadel lotendama hakata. Sõjaväelastel on selle vastu nipp: särki püksi toppides pigista küljeõmblused puusa juures sõrmede vahele ja voldi selja suunas. Seejärel pane särk püksi ning kinnita nööp, lukk ja rihm. Kui sa pead sageli istuma ja tõusma, siis hakkab särk küll peatselt uuesti lotendama, aga sõjamehe nipi järgi voldituna on seda lihtsam kohendada.

Allolevast videost saab vaadata mitmeid nippe nööpsärgi teemal, püksivoltimist näeb umbes 53. sekundil.

Kuidas saada kingad ideaalselt särama?

Puhasta kingad või saapad harjaga porist. Võta üks vatipallike, kasta see korraks vette ja pigista kuivaks. Võta niiskele vatitupsule natuke viksi. Kanna see ringjate liigutustega kingale, pöörates erilist tähelepanu kinganinadele ja –kandadele.

Kuidas efektiivselt T-särki pakkida?

Õigesti kokkurullitud särk võtab kohvris ülivähe ruumi ja lisaks on särk nii kaitstud kortsude tekkimise eest. Militaristidel on selleks oma nipp, milles kasutatakse ühedollarilist kupüüri, ilmselt sobib ka viieeurone.

Ka seda võtet saab õppida videost. Aga võtame lühidalt kokku. Aseta särk tasasele pinnale. Kääri see alumisest servast 10 cm ulatuses väljapoole. Pane volditud ala keskele rahatäht. Nüüd voldi särk ühest servast üle rahatähe nii, et varrukas jääb väljapoole. Korda teise servaga. Võta papp ära ja hakka särki kaelaosa poolt tihedalt kokku rullima. Kui jõuad lõpuni, siis pista käsi volditud ala alla ning tõmba see kotina üle rulli.

Kuidas kiiresti ja korralikult voodit sättida?

Sõduri voodi peab iga päev olema säetud nii siledalt, et satikad sellelt maha libisevad, ilma et neil peitupugemiseks ühtki kortsu oleks.

ÕL Mehele leiab, et see võte on ... mõttetuvõitu ja mugavate ning laiskade tsivilistidena me seda pikemalt ei käsitle. Väga lühidalt: kui hakkad sirgutõmmatud lina või tekki madratsi alla voltima, kinnita see esmalt haaknõeltega madratsi külge.  

Kuidas pidada vastu öövalve?

Erijõudude teatel on üks trikke loobuda kaks päeva enne öövalvet kohvi tarvitamisest. Su keha on kujundanud kofeiini suhtes välja teatud tolerantsuse ja nii pole sel enam eriti ergastavat mõju. Kui aga tolerantsi korraga pole, siis mõjub undpeletavalt ka väiksem kogus. Kui seisad valvepostil, relv käes, siis saad närida kofeiiniga nätsu.

Kuidas kaitsta elektroonikat vee eest?

Mismoodi kaitseb mereväelane oma telefoni või fotoaparaati? Muidugi nii, et topib need kahe kondoomi sisse. Näete, lapsed, miks tuleb kaitsevahendeid alati kaasas kanda. Noh, teistel põhjustel ka.

Sõlme seotud kondoomi sidumiskoht tuleks veekindluse tagamiseks spetsiaalse liimiga üle kindlustada. Seda ka teise kondoomi puhul.

Preservatiiv peaks olema ilma libestita ja kui sa tahad seadeldisega pilti teha, siis ka värvitu.

Jaga artiklit

1 kommentaar

V
vinay   /   08:10, 25. mai 2017
check latest scholarship update at http://upscholarshipstatus.org/

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis