Kasulik

TULE TAEVAS APPI: kõige jaburamad tagumikku pistetud asjad ja kõige totakamad vabandused 

Õhtuleht.ee, 26. mai 2017, 09:59
Foto: VIDA PRESS
Redditis kutsuti kiirabiarste üles teada andma : millised on kõige hullumeelsemad selgitused-vabandused, mida on kuuldud inimestelt, kes toppinud endale midagi tagumikku? Teeme ülevaate meedikute kõige pöörasematest kogemustest.

Klaasist vaakumpurk ja kuus mänguhobust

"Üks kutt libastus duši alt välja tulles õnnetult ja kukkus deodorandirullile," meenutab parameedik Kelpielab. "Vaene piider, kui tõenäoline see küll on."

"Ka pidin ühest haiglast teise vedama kutti, kes oli lükanud oma p***eauku suure kitsa klaaspurgi. Sel polnud kaant peal, purk tekitas kerge vaakumi ja see imes osa tema soolestikust purki. Kõige muljetavaldavam on see, et ta jalutas EMOsse. Ta kõndis nagu vibus jalgadega kauboi.

Ahjaa, unustasin veel ühe kuti, kelle juures üks meie meeskond väljakutsel käis. Ta oli kõndinud poest kotiga koju, avastanud, et uks on lukus ja ta peab sisse murdma. Igatahes ütles ta kiirabimeedikutele, et ta ronis mööda akent ja libastus, kukkus tagurpidi poekoti peale ja šampoonipudel läks täpselt ta lühikeste pükste säärest läbi otse ta p***e.  

Alati on natuke naljakas, kui näed, et triaažialale veeretatakse mõni patsient, kes on ratasvoodil kõhuli.

Üks veel. Tõime kuti haiglasse, sest tal oli tagumikus kinni kuus väikest plastikust mänguhobust. Arstide kinnitusel oli tema seisukord stabiilne."

Päevitades kukkus puuoks tagumikku

"Sõbra sõber on kiirabitehnik," kirjeldab SoldMySoulForHairDye. "Eelmisel aastal sai ta kõne teismeliselt poisilt, kellel oli rektaalne verejooks ja "kolorektaalne võõrkeha" – mis on meedikute peen viis öelda "miski on pärakusse kinni jäänud".

Tuli välja, et 15-aastasel poisil oli tagumikus kinni suur puuoks. Ta oli eksperimenteerinud, teinud õudse valeotsuse ja pidi siis helistama hädaabinumbrile. Ta ei toonud oksa isegi mitte tuppa, vaid tegi seda õues. Sealt ta leitigi, vööst altpoolt alasti.

Poiss ütles meedikutele, et oli püüdnud saada ühtlast päevitust ja siis kukkus puu talle otsa. Meedikud teesklesid viisakalt, et see polnud kõige lollim selgitus, mida nad viimase aasta jooksul olid kuulnud. Kutiga sai kõik korda."

"Ei olnud minu patsient, aga üks kolleeg rääkis mehest, kes tuli EMOsse tagumikku paigutatud kurgiga," pajatab Eons. "Ta ütles, et tegeles aiatöödega ja kukkus kurgi otsa. Ühtlasi nõudis ta, et haiglatöötajad tema abikaasale sellest visiidist ei räägiks."

Foto: VIDA PRESS

Lambipirn kukkus pärakusse....koos kondoomiga

"Mu ema on röntgenoloog," kirjutab Chuggerbomb. "Ükskord tegi ta röntgenipilti mehele, kel oli tagumikus terve ja katkiminemata lambipirn. Mehe vabandus oli, et ta pani oma hemorroididele kreemi, kui koer jooksis talle vastu jalgu ja ta kukkus tagurpidi lambi otsa.

Pirn oli teibitud pulga külge ja kui see eemaldati, siis selgus, et sel oli kondoom peal."

"Üks mu sõber töötab kiirabis," kirjeldab Lux-Vertas. "Ja kord tulid sisse mees ja naine, kel mõlemal olid teineteise abielusõrmused p***eaugus. Omamoodi romantiline, veidral viisil ..."

Kruvikeeraja asus end välja kruvima

Arstitudeng Avneisi lugu on üsna hoiatav. Tema puutus praktikal kokku mehega, kelle pärakust tehtud röntgenipilt näitas sinna sisestatud kruvikeerajat.

Mehe ühel kannikal oli must laik. Lähemal uurimisel selgus, et selle all oli kruvikeeraja pea. Selgus, et kruvikeeraja otsik oli purustanud kolm soolekihti ja asunud end kannika kaudu väljutama. Mehele tehti operatsioon ja sooled õmmeldi kokku. Oleks võinud hullemini minna – aga ka paremini. Nimelt selgus, et kruvikeeraja oli mehe tagumikus olnud juba kolm päeva, kuna ta lootis, et suudab selle ise loomulikul teel väljutada.