Viimasel ajal on Eestis juhtunud mitmeid tõsiseid avariisid põhjusel, et autojuht ei anna teed peateel otse sõitvale mootorratturile. Muidugi on tsiklid autodest väiksemad ja sestap liikluses raskemini märgatavad. Vahepeal ei oska neljarattalise juht arvestada kaherattalise kiirendusega ja mõtleb "küll ma läbi lipsan". Mõnikord kipuvad tsiklimehed ka ise liialt hoogsad olema. Aga väga sageli juhtuvad need õnnetused puhtalt autojuhi hooletusest.

Näiteks sel teisipäeval pööras Tallinnas Kalamajas mikrobuss ette peateel otse liikunud mootorratturile. Tulemus: 35-aastasel mehel jalaluu kolmest kohast murtud, üks luu mõrane ja suvi rikutud.

Alloleva video avaldas Davidi ema. David oli 38-aastane mees, kes läks 2013. aastal ühel ilusal päeval mootorrattaga sõitma. Sõiduauto pööras talle ette ja Davidi jaoks jäigi see sõit viimaseks. Kiivrikaamera jäädvustas tema sõidu ja elu viimased hetked.

Keegi meist ei taha elu lõpuni tunda hingepiina selle pärast, et ühe vale või kohmaka liigutusega oleme lõpetanud kellegi elu. Märkame mootorrattureid.

Jaga artiklit

68 kommentaari

3
322  /   10:46, 12. juuni 2017
Originaal artikli koostajal oli liiga piinlik et lubatud sõidukiirust antud lõigul välja trükkida - seljuhul on ka minul piinlik kaastunnet avaldada.
S
Sain  /   20:42, 11. juuni 2017
Aru soitis vastas suunas yletas kiirust puudus lisavarustus mida nyyd ei olnud tarvis jargmine kort kintlasti

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis