2
fotot

Algoritmi abil naise viljakust analüüsiv mobiilirakendus The Natural Cycles on maailma esimene sertifitseeritud rasestumisvastane tarkvara, kirjutab GQ. Muidugi ei ole see sajaprotsendiliselt usaldusväärne ja kohe kindlasti ei kaitse äpp sugulisel teel levivate haiguste eest.

The Natural Cycles'i äpp on loodud naistele, et nad saaksid jälgida oma ovulatsiooni, menstruatsiooni ja viljakustsükleid. Aga ühtlasi ütleb see kasutajatele, millal need võivad ja ei või ilma kaitsevahenditeta seksida ja äpp on äsja saanud ametliku kinnituse rasestumisvastase vahendina kasutamiseks. Vastava heakskiidu on andnud TÜV SÜD, mis on Saksamaa tervishoiuministeeriumile alluv ravimite ja meditsiiniseadmete testimise asutus.

Ametlik heakskiit ei anna äpi praegusele 100 000 kasutajale muidugi mingit lisakindlust – see tähendab lihtsalt, et rakendus kanti kontratseptiivide nimekirja traditsiooniliste meetodite, nagu kondoomid ja rasestumisvastased tabletid, kõrvale.

"Tahtsin anda oma kehale tablettidest puhkust, aga ei suutnud leida häid loomulikke sündimuskontrolli vahendeid, niisiis kirjutasin ise algoritmi," ütles rakenduse autor Elina Berglund Wired'ile.

Tulemuseks on äpp, mis annab naisele iga päev olukorra ülevaate: rohelisel päeval ei ole ta viljakas ega saa rasestuda, punasel päeval on viljakas ja peaks kasutama kaitsevahendeid.

(naturalcycles.com)

Kasutaja peab igal hommikul ärgates ja enne voodist tõusmist esimese asjana mõõtma oma kehatemperatuuri ning sisestama tulemuse teiste andmete kõrvale. Nood on näiteks viimase kuupuhastuse aeg ja luteiniseeriva hormooni testi tulemused.

Nagu kõik teisedki rasestumisvastased vahendid pole seegi garanteeritult lollikindel. Kliiniliste katsete käigus uuriti aasta jooksul enam kui 4000 rakenduse kasutajat vanuses 20-35. Ette tuli 143 planeerimatut rasedust, neist kümme punastel päevadel seksimise tulemusena. Mis tähendab, et vahendi efektiivsuse protsent on 99,5 ehk sama palju kui rasestumisvastasel tabletil.

Rakenduse kasutamine maksab 6,69 kuni 9,99 dollarit ehk umbes 6-9 eurot kuus ja see on saadaval nii iPhone'i kui Androidi kasutajatele.

Jaga artiklit

1 kommentaar

A
Aga  /   20:18, 29. juuni 2017
Lihtsam on ju ise arvutada... Ja peab 30a paika! Iga naine tunneb ju ara... Mil on rasestumise päev! Siin pole vaja isegi arvutada! Keha annab marku

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis