Alates 2019. aastast müüdavad Volvod on kõik kas elektriautod või hübriidmootoriga sõidukid – ainult sisepõlemismootoriga Volvod saavad ajalooks, vahendas Guardian.

Ajavahemikus 2019-2021 annab tootja välja viis 100% elektril liikuvat autot ja kinnitab, et ülejäänud traditsioonilise bensiini- või diiselmootoriga Volvod saavad olema mingil kujul hübriidautod.

"See teadaanne märgib puhtalt sisepõlemismootoriga auto lõppu," teatas Volvo tegevdirektor Håkan Samuelsson. "Volvo Cars teatab, et kavatseb 2025. aastaks müüa kokku üks miljon elektrilist autot. Kui seda ütleme, siis nii ka mõtleme. Nii me seda teeme."

Hiina autogigandile Geely'le kuuluv Volvo peab täiselektriauto kõigepealt ehitama, aga müüb täna juba viit hübriidmudelit, mis suudavad mõnikümmend kilomeetrit elektril liikuda, enne kui tavamootorile lülituvad.

Keskkonnaorganisatsioon Greenpeace on Volvo teadet tervitanud ja öelnud, et teised autotootjad peaksid selle eeskuju järgima.

Jaga artiklit

19 kommentaari

M
Mis asja Volvo Rootsile  /   23:31, 5. juuli 2017
Muidugi on see Sakslaste toode! 44dal aastal kuni 60ndal oli rootsi aga edasi disainisid ja tehnikat pandi juurde Saksamaal ning ka USA kuni 70ndal aastatel kuniks tänase päevani. VW ja BMW ning Mercedese toote osad alates tuledes käigukastid õhkpadjad toolid ja muud kuni mootorist oli Saksamaa tehastest tulnud. Sinna kuulus ka Ford ja isegi ka Lexus panid Volvo autole oma osasid. Rootslane oskas ainult keret ja see ka piirnes.
J
Jeerum kus sellised kivipallurid tulevad  /   22:46, 5. juuli 2017
Eestlased on nii lühinägelikud Automaailmas. Ja ärge ütelge et Fiati ja Merzedese veoki varuosasid teeb Aserbaidzaan. Võin 500 Europeale kihla vedada et teist keegi ei tea seda. Opel Mokka prototüübi Valmistasid Sakslased, USA ja Hiina koostööl! Ka Volvo oli sakslased käpa peale pannud UUURIGE lühinägelikud rullnokkad!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis