(PantherMedia / Scanpix)

Kes aktiivselt nutitelefoni kasutab, see teab, et tänapäeval on vist küll absoluutselt kõige jaoks äpp olemas. Daily Beast kirjutab aga islandlaste äpist, mis aitab väikese saareriigi elanikel väga suurt viga vältida...

Äpp töötab nii, et kaks inimest, kes kohtuvad, löövad korraks telefonid kokku ning äpp teatab neile, kas nende vahel on sugulussidemeid. Kui see tundub tobe, siis mõtle sellele, et Islandil elab vaid 330 000 inimest. Samuti on islandlaste traditsiooniline perekonnanimede edasipärandamise viis selline, mis ei aita kuidagi sugulust tuvastada. Lapse perekonnanimi tuletatakse isa või ema eesnimest, sellele lisatakse siis "-dottir" (kui laps on tütar) või "-son" (kui laps on poeg). Seega ei tähenda kahe inimese sarnased perekonnanimed midagi.

Äpi looja Arnar Freyr Adhalsteinsson räägib, et verepilastuse-teemalised naljad ja muu säärane must huumor on islandlaste seas alati väga levinud olnud. Muidugi, päriselus võib asi naljast kaugel olla. Ilmselt sellepärast ongi praeguseks juba 4000 islandlast praktilise ja kasuliku äpi alla laadinud.

Jaga artiklit

15 kommentaari

J
ja eestis  /   00:50, 14. juuli 2017
on ilmselt Rannu-Puhja-Rakke-Konguta ka kõik sugulased :)
  /   10:17, 12. juuli 2017
ja mis sellest siis halba on kui ma oma sugulasega voodisse ronin?minu meelest oleks see väga uus ja erutav kogemus.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis