TAPARIIST: Tumepunane Jaguar oli auto, millega purjus mees kihutas inimestele otsa. (Helsinkin Sanomat)

Eile õhtul kihutas purjus 51aastane mees autoga Helsinki kesklinnas Mannerheimitee ja Lönnroti tänava ristmikul alla kuus inimest, õnnetuses hukkus 51aastane naine, vigastatute seas on üks eestlane. 

„Autojuht tunnistas, et sõitis helisignaali andes lubatust palju kiiremini mööda Aleksanteri tänavat ja Mannerheimitee kaudu Lönnroti tänavale, teda ei huvitanud, kas keegi jääb auto ette ja saab viga,“ vahendab Helsinkin Sanomat politsei teadaannet.

Politsei süüdistab vahi all viibivat autojuhti tapmises, purjuspäi sõitmises ja räiges liikluseeskirja rikkumises. Politsei ei ole veel teatanud, kas mees tegi enne mõrvarlikku autosõitu mingeid avaldusi, kui suur oli tema joobeaste ja kuidas ta sellise teoni üldse jõudis.

Esimesed teated surmajuhist sai politsei eile kella kuue ajal õhtul, kui tumepunane Jaguarr ületas Senati väljakul lubatud sõidukiirust ning kihutas Aleksanteri tänavat pidi sellise hooga, et inimesed pidid kõrvale hüppama. Mannerheimitee ja Lönnroti tänava fooriga ristmikul ületasid jalakäijad tänavat kui Jaguar neile otsa sõitis. Auto kihutas veel 250 meetrit, pärast seda jättis auto tänavale maha ja sisenes restorani, kust politsei ta paari minuti pärast vahistas.

Politsei teatel jäi hukkunud naine ilmselt auto külge kinni ja lohises 250 meetrit autoga kaasa. Haiglasse viidud kahest mehest ja kahest naisest kaks oli venelased, üks eestlane ja üks soomlane. Vigastatutest on tänaseks haiglasse jäänud vaid üks kannatanu, teised lubati pärast esmaabi koju.

Jaga artiklit

25 kommentaari

O
Oh,  /   19:22, 30. juuli 2017
Resymee: idi.oot soitis inimese surnuks ja vigastas mitut; veel idioodimad kommenteerivad.
  /   10:38, 30. juuli 2017
kõik maelma inimeset on lolit :

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis