Kui sa oled pidanud rasedale naisele taldrikute viisi hapukurki ja lubikrohvi serveerima, siis oled kindlasti imestanud – miks tal sellised neelud on? Kas neil on mingi bioloogiline eesmärk? Sama on Redditi rubriigis „Selgita, nagu oleksin viieaastane“ küsinud keegi Cassiuz.

„Erinevates toitudes on erinevad vitamiinid. Su laps vajab kindlaid vitamiine. Keha teab, kust leida toitu, mis neid kindlaid vitamiine sisaldab,“ on lihtsalt ja lühidalt vastatud.

Ilmselge. Aga kuidas keha teab, mis vitamiine ta vajab? Ja ka siis – kust ta teab, millistest toitudest või asjadest seda leida? Kust keha vastavad teadmised võtab?

„Ma pole päris kindel, kas see seletus on õige (et neelusid põhjustab millegi puudus), aga keha on kulutanud terve oma eluea, et õppida, millistel toitudel mingisugused mõjud on. Kui su keha tuvastab millegi puuduse ja sellest ajule märku annab, siis võtab aju ühendust mälestuste pangaga ja saab teada, et see puudustunne läheb üle peale kindlate toitude söömist,“ on pakkunud Rob. Ta on lisanud, et keha võib defitsiiti leevendada püüdes pöörduda asendusallikana ka millegi poole, millest võib eeldada, et see tõenäoliselt puuduolevaid aineid pakub.

Electromouse on pajatanud oma loo. Ta on naisterahvas, kes pole kunagi rase olnud, aga tema kehas napib aneemia tõttu B12-vitamiini. Haigus diagnoositi pärast seda, kui naine oli hakanud kolm korda päevas punast liha sööma – mis siis, et ta pole üldse lihasõber. Ja selgus, et punane liha on parimaid B12 allikaid. Niisiis – inimese keha teab, mida vajab.

Mazon on aga pakkunud, et kõhus elavad teatavad erinevad kõhubakterid, kellest mõni tekitab neelusid hapukurgi ja mõni hoopis šokolaadi või hapukoore järele.

Jaga artiklit

1 kommentaar

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis