Inimestele, kes sisestavad Google’i otsingusse märksõna „depressioon“, hakatakse lähitulevikus pakkuma võimalust täita depressiooni diagnoosida aitav küsimustik. Eesmärgiks pole arendajate teatel mitte kutselistelt psühhiaatritelt töö ära võtta, vaid aidata seda rasket haigust kiiremini avastada.  

BBC teatel on otsinguhiid pannud seljad kokku USA vaimsete haiguste liiduga (NAMI) ja esialgu läheb projekt käima vaid Ühendriikides.

Kui otsingu kasutaja uurib depressiooni kohta, siis pakutakse talle võimalust „vaata, kas sa võid põdeda kliinilist depressiooni“. „Kuigi see vahend võib aidata, on oluline märkida, et see test pole mõeldud käituma ainsa diagnoosivahendina,“ teatas NAMI.

Organisatsiooni teatel ei tohiks arvata, et test on mõeldud asendama kvalifitseeritud vaimse tervise spetsialiste – tegu on meetodiga, mis aitab inimestel kiiremini abi saada. Test aitab kasutajal jõuda selgusele, kui kõrge tema depressiooni tase on ja kas ta peaks pöörduma spetsialistide poole.

Depressioonitest koosneb üheksast küsimusest. Muuhulgas uuritakse, kas inimene tunneb viimasel ajal erinevate tegevuste vastu vähest huvi või vähenenud naudingut või kas tal on raskusi keskendumisega.

Google’i teatel vastuseid ei salvestata ning kindlasti ei hakata testijale pakkuma temaatilisi reklaame.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis