Pea iga päev Paldiski Lõuna- või Põhjasadamas silduval laeval võib korraga olla ligi 18 miljoni euro väärtuses sõidukeid, mis pärast hooldustöid saadetakse siit mujale Euroopasse, Venemaale ja Kesk-Aasiasse.

Maanteedel liiklejale on tuttav vaatepilt suurtest treileritest, millel seisavad nii uhked ja läikima löödud luksusmasinad, et tahaks autorooliski järele vaatama jääda.

Kui vahepeal kuuldus, et Paldiski kaudu liikunud autode transpordiäri hakkab hääbuma, siis tegelikult käib nii Lõuna- kui ka Põhjasadamas endiselt vilgas sagimine ning Hanko ja Kapellskäri sadamast saabub autolaste iga päev.

Autolinki tegevjuhi Kristjan-Jaak Reigo sõnul suureneb treileritel Baltimaadesse, Euroopasse ja Venemaale viidavate autode arv sel aastal juba 170 000 sõidukini.

Ühe laevaga saabub kuni 18 miljoni euro eest autosid

Kui mõne keskklassi uue auto hind võib jääda 20 000 euro piiridesse, võib parklas näha ka näiteks üliluksuslikku automudelit Lexus LC 500h, mille letihind on umbes 105 000 eurot. 

Refereeritud artikli täistekst Ärilehes

Jaga artiklit

9 kommentaari

E
ei teeni  /   01:42, 17. sept 2017
lõhub teied
Y
yll  /   08:31, 1. sept 2017
saksamaa ebardäri---autumüük kolmandasse maailma.ennem kõiksugu toetused brysselist üle maaima ja siis kihutab saksamaa sinna koruptsioonipessa oma autud järgi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis