5
fotot

Venemaalt pärit ettevõte UTS saatis Tallinna tegevlinnapeale Taavi Aasale kirja, milles pakutakse liikluseks enda välja töötatud tulevikumasinaid nn urbamobiile.

UTS pakub täielikku automatiseeritust, mis muudab sõidukijuhi funktsiooni täiesti mittevajalikuks, rakendab täiesti uut transpordiinfrastruktuuri ideoloogiat, mis annab palju uusi funktsioone.

UTS väidab, et nende sõiduki eelisteks on: avariides vigastatute-surnute, liiklusummikute ja parkimisprobleemide puudmine. Samuti pole vaja liiklusreegleid, -foore, -märke, -tähiseid ega muid transpordiorganisatsiooni elemente. Kaob vajadus liikluspolitsei teenuste järele ja võimalus kasutada transporti kuritegude kordasaatmise jaoks. 

UTSi rakendamine laiemal ja ülemaailmsel tasandil aitaks põhimõtteliselt lahendada transpordi- ja logistikaprobleeme ning positiivselt mõjutada praeguste tänapäeva majanduslike, sotsiaalsete ja isegi poliitiliste probleemide lahendamist.

Kindlasti peaks urbamobiliide kasutuselevõtt toimuma muude transpordiliikide järkjärgulise ja evolutsioonilise asendamise kaudu, ilma et see tekitaks uusi majanduslikke, sotsiaalseid või poliitilisi pingeid.

Jaga artiklit

22 kommentaari

T
Tiit  /   12:19, 30. aug 2017
Libauudis.
A
agõ  /   09:11, 30. aug 2017
Algab suurpesu kultuuritoojateleja neende tuuzik bomzhidele.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis